Braients: Ja Šakam būtu mana darba ētika, viņš būtu visu laiku labākais basketbolists

Kobe Braients, Šakīls O'Nīls, sportazinas.com
Kobe Braients un Šakīls O'Nīls | Foto: Sportingnews

Ja leģendārajam Nacionālās basketbola asociācijas () spīdeklim Šakīlam O’Nīlam būtu citas leģendas Kobes Braienta darba ētika, viņš būtu visu laiku labākais planētas basketbolists, uzskata Braients.

41 gadu vecais aizsargs Braients un 47 gadus vecais centrs O’Nīls laikā no 1996. līdz 2004. gadam bija komandas biedri Losandželosas “Lakers” rindās. Šajā laikā abi basketbolisti, cīnoties plecu pie pleca, izcīnīja trīs NBA čempiontitulus.

“Ja viņam būtu mana darba ētika, Šaks būtu visu laiku labākais basketbolists,” savu viedokli pauda Braients. “Es par to nemaz nešaubos. Labākajos gados šim puisim bija spēks, kādu es vēl nekad nebiju redzējis. Tas bija traki, jo spēlētāji ar viņa augumu parasti negrib būt ļoti lieli, bet Šaks bija nekaunīgs, nejauks, konkurētspējīgs un atriebīgs. Žēl, ka viņš nenāca un netrenējās papildus, tad viņš man būtu palīdzējis izcīnīt 12 titulus.”

Pēc O’Nīla aiziešanas no “Lakers”, viņš savai kolekcijai pievienoja vēl vienu čempiontitulu (2006. gadā ar Maiami “Heat”), bet Braients ar “Lakers” triumfēja vēl divas reizes – 2009. un 2010. gadā. O’Nīls NBA kopumā triumfēja četras reizes, bet Braients piecas.

O’Nīls karjeras laikā bija slavens ar to, ka uz treniņnometnēm regulāri ieradās ar lieko svaru, bet labāko formu ieguva vien sezonas laikā. Braients gan intervijā specifiski neminēja, ka runā par O’Nīla svara problēmām, taču lika skaidri noprast, ka centra darba ētika nebija augstākajā līmenī.

Braients ir 1996. gada NBA drafta 13. numurs, turklāt visu karjeru pavadīja “Lakers” vienībā, kļūstot par kluba leģendu. Viņu toreiz izraudzījās Šarlotas “Hornets” vienība, tomēr uzreiz aizmainīja. Tikmēr O’Nīlu ar pirmo numuru 1992. gada draftā izraudzījās Orlando “Magic” komanda.

Zīmīgi, ka pēdējā sezonā “Lakers” rindās O’Nīlam un Braientam bija konflikts par lomām komandā, kā rezultātā centrs tika aizmainīts, bet ar Braientu līgums tika pagarināts. Par abu konfliktu savā grāmatā rakstīja arī tā brīža “Lakers” galvenais treneris Fils Džeksons.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par