Brāļi Dukuri ārpus pjedestāla Vinterbergā, Dārzniekam pirmā vieta Nāciju kausa posmā

10/12/2021 13:49
Martins Dukurs

Pasaules kauss skeletonā vīriešiem

Latvijas skeletonists Martins Dukurs Pasaules kausa ceturtā posma sacensībās Vinterbergas trasē izcīnīja ceturto vietu, bet Tomass Dukurs ieņēma septīto pozīciju. Divu braucienu summā ātrākais bija Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš finišēja minūtē un 51,05 sekundēs. Otro braucienu Krievijas sportists trasi veica 55,50 sekundēs, un par vienu sekundes simtdaļu laboja iepriekšējo trases rekordu, kuru 2015.gadā uzstādīja Martins Dukurs.

M.Dukurs divus braucienu summā finišēja minūtē un 51,7 sekundēs, zaudējot 0,65 sekundes. Viņš uzrādīja ceturto labāko laiku otrajā braucienā un astoto ātrāko starta laiku. Savukārt T.Dukurs divu braucienu summā finišēja vienā minūtē un 51,95 sekundēs, piekāpjoties 0,9 sekundes. Otrajā braucienā viņam izdevās uzlabot finiša laiku, uzrādot astoto ātrāko laiku.

Otro vietu divu braucienu summā ieņēma Vācijas sportists Aksels Jungks, uzvarētājam zaudējot 0,29 sekundes, bet viņa tautietis Kristofers Grothērs, kurš no Tretjakova atpalika 0,59 sekundes, ierindojās trešajā vietā. Pirmajā braucienā labāko laiku uzrādīja Tretjakovs, finišējot 55,55 sekundēs. M.Dukurs trasi veica 55,97 sekundēs, ierindojoties astotajā vietā, un no Krievijas sportista atpalika 0,42 sekundes, T.Dukurs Tretjakovam piekāpās 0,5 sekundes un ieņēma devīto vietu. Otro vietu pēc pirmā brauciena ieņēma vācietis Aksels Jungks, kurš no labākā rezultāta atpalika 0,12 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Krievijas pārstāvis Ņikita Tregubovs, zaudējot 0,3 sekundes savam tautietim.

M.Dukuram pirmajā braucienā bija astotais starta numurs, bet T.Dukurs startēja 17. no 30 skeletonistiem. M.Dukurs sezonu sāka ar otro vietu, piekāpdamies vien Aleksandram Tretjakovam no Krievijas, otrajā posmā viņš palika vien 11.pozīcijā, bet trešajā izcīnīja trešo vietu. T.Dukura aktīvā pirmajos posmos ir 16., 18. un septītā pozīcija.

Pirmajā posmā uzvarēja krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš ar 529 punktiem ir piektais, bet T.Dukurs ar 344 punktiem ir pakāpies uz 14.pozīciju. Martins Dukurs iepriekšējo sezonu par īpaši veiksmīgu nosaukt nevar. Viņš desmito reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot pirmajos četros posmos, taču Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu pēc 11 zelta medaļām pēc kārtas, bet pasaules meistarsacīkstēs Vācijas trasē Altenbergā nācās samierināties ar tikai 16.vietu. Tikmēr Tomass Dukurs, vienreiz posmā (Siguldā) kāpjot uz goda pjedestāla, Pasaules kausa kopvērtējumā finišēja trešais. Eiropas čempionātā viņam tika sestā, bet pasaules čempionātā – septītā vieta.

Iepriekšējā sezonā Vinterbergā tika dalītas Eiropas čempionāta medaļas. Uzvarēja Tretjakovs, bet trešais bija mājinieks Aleksandrs Gasners. Sievietēm pirmais brauciens sāksies plkst.15.30, un otrais būs pusotru stundu vēlāk. Sacensību otro braucienu tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Endija Tērauda. Sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā četrinieku ekipāžām.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Arī nākamie divi posmi notiks Vācijas trasēs – Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Kamaniņas, Nāciju kauss

Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks piektdien Altenbergas trasē notiekošajā Nāciju kausā ieņēma pirmo vietu, bet Riks Kristens Rozītis ierindojās devītajā pozīcijā, savukārt sieviešu konkurencē Elīna Ieva Vītola izcīnīja trešo vietu un Latvijas divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās ceturtajā vietā.

Dārznieks finišēja 54,868 sekundēs, uzrādot ātrāko laiku, bet Rozītis trasi veica 55,089 sekundēs, otram Latvijas sportistam piekāpjoties 0,221 sekundi. Otrajā vietā ierindojās Vācijas sportists Kriss Renē Eislers, Dārzniekam zaudējot 0,009 sekundes, bet trešo vietu ieņēma vācietis Sebastiāns Blejs, no ātrākā rezultāta atpaliekot 0,085 sekundes.

Sieviešu konkurencē Vītola, finišējot 53,725 sekundēs, ierindojās trešajā vietā un uzvarētājai Vācijas sportistei Šejennei Rozentālai zaudēja 0,328 sekundes. Sigita Bērziņa, kura trasi veica 54,141 sekundē, ieņēma 13.vietu, atpaliekot 0,744 sekundes no uzvarētājas. Otrajā vietā Nāciju kausā ierindojās ASV sportiste Emīlija Svīnija, vācietei zaudējot 0,168 sekundes.

Ulla Zirne Nāciju kausā nestartēja, jo treniņbraucienā piedzīvoja kritienu un drīz atgriezīsies Latvijā, ziņo portāls “Sportacentrs.com”. “Treniņā finiša virāžā Ulla krita un satraumēja plecu. Tāpēc mēs viņu svētdien sūtam mājās pārbaudīt satraumēto vietu. Visticamāk, ka līdz Siguldas Nāciju kausam mēs viņu nekur citur neredzēsim,” Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) paziņojumā citēts komandas treneris Kristaps Mauriņš.

Savukārt divnieku sacensībās Bots/Plūme, finišējot 42,487 sekundēs, ierindojās ceturtajā vietā, uzvarētājiem austriešiem Tomasam Štoijam un Lorencam Kolleram piekāpjoties 0,144 sekundes. Otro vietu izcīnīja otrs Austrijas pāris Juri Gats un Rikardo Martins Šopfs, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,043 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Vācijas kamaniņu braucēji Hanness Orlaminders un Konstantīns Pauls Gubics, no pirmās Austrijas komandas atpaliekot 0,118 sekundes. Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trīs Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupā ir 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas.

Pēc aizvadītiem trīs Pasaules kausa posmiem šajās grupās iekļuvuši Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Andris Šics/Juris Šics. Pasaules kausa ceturtajam posmam startēt pieteikušies 175 sportisti no 27 valstīm. Nākamnedēļ būs posms Insbrukā, Austrijā. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss skeletonā sievietēm

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Vinterbergas trasē Vācijā nekvalificējās Pasaules kausa ceturtā posma otrajam braucienam. Tērauda trasē dosies ar 23.numuru, bet startā un finišā viņai bija 22.rezultāts, kas liedz startēt otrajā braucienā. Pirmais divdesmitnieks, kas ļautu posmu turpināt otrajā braucienā, bija 0,11 sekunžu attālumā.

Pirmajā braucienā ātrākā bija nīderlandiete Kimberlija Bosa, kura finišu sasniedza 56,98 sekundēs jeb 0,76 sekundes ātrāk par Tēraudu. Bosa palika nepārspēta arī otrajā braucienā, summā otrās vietas ieguvēju Tīnu Hermanu no Vācijas pārspējot par 0,25 sekundēm. Trešā bija kanādiete Mirela Raneva, kura atpalika vēl četras sekundes simtdaļas. Pirmajā braucienā startēja 27 skeletonistes. Kopvērtējumā līdere ar 821 punktu ir Bosa. Otrā ar 762 punktiem ir krieviete Aļina Tararičenkova, trešā ar 723 punktiem – Hermana. Tērauda ar 250 punktiem ir 20.pozīcijā.

Latvijas skeletoniste jauno sezonu sākusi pieticīgi, pirmajos divos posmos, kas notika Īglsas trasē Insbrukā, netiekot pie otrā brauciena un ierindojoties attiecīgi 22. un 23.pozīcijā. Pēdējā posmā Altenbergā tika izcīnīta 17.vieta. Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un piedalījās sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā finišējot 14.vietā 39 sportistu vidū. Pirmajā posmā Siguldā viņa pirmoreiz Latvijas skeletona vēsturē sieviešu sacensībās kāpa uz Pasaules kausa goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu. Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Tērauda Vinterbergas trasē finišēja 19.vietā. Pasaules čempionātā viņa finišēja 20., bet Eiropas meistarsacīkstēs – 16.vietā.