Briedim atņem WBO čempiona jostu

26/11/2019 09:43

Latviešu vadošajam bokserim Mairim Briedim (26-1) atņemta Pasaules boksa organizācija (WBO) pasaules čempiona josta, kas ir starp četriem prestižākajiem boksa tituliem.

Briedis par WBO čempionu kļuva skandalozajā cīņā ar poli Kšištofu Glovacki (31-2), bet organizācija lēmusi, ka šī josta kļuvusi vakanta. WBO iepriekš vēlējās, lai Briedis nākamo cīņu aizvada ar Glovacki, bet latvieša menedžeris Raimonds Zeps atklāja, ka šī cīņa šobrīd nevar notikt.

Briedis un kubietis Juniers Dortikoss (24-1) nākamajā duelī cīnīsies par Starptautiskās boksa federācijas (IBF) jostu Pasaules boksa supersērijas fināla ietvaros. Šī josta šobrīd ir Dortikosa īpašumā. Brieža un Dortikosa cīņai teorētiski būtu jānotiek 14. decembrī, tomēr sacensību organizatori vēl pagaidām to oficiāli nav izziņojuši un nav zināms, vai tā vispār notiks šogad.

Briedim iepriekš bija noteikts 120 dienu periods titula aizstāvēšanai. “Mairis to nevar darīt, jo viņam ir līgums ar WBSS. Mēs gribam cīnīties WBSS finālā, un Dortikoss grib to pašu, jo vairākās pasaules boksa versijās – “BoxRec”, “The Ring”, “Lineal” – Briedis un Dortikoss ieņem pirmās divas vietas. Turklāt tagad sanāk, ka Glovackis par Pasaules boksa padomes (WBC) jostu cīnīsies ar Ilungu Makabu no Kongo un arī nav brīvs titula cīņai WBO versijā.”

“Briedim būtu jāpiekrīt revanšam,” vēl pirms lēmuma paziņošanas izteicās Glovacka advokāts Skots Šafers. “Pretējā gadījumā viņam supersērijas sacensības jāturpina bez WBO jostas. Zinu, ka Glovackis vēlas revanšu un grib vēlreiz iziet ringā ar Briedi.”

Jau ziņots, ka jūnijā Briedis ar iespaidīgu nokautu supersērijas pirmā smagā svara pusfināla ietvaros “izslēdza” poli Glovacki. Otrajā raundā latvietis izpildīja vairāku sitienu kombināciju, kā rezultātā noguldīja Glovacki “uz dēļiem”. Trieciens polim bija pārāk smags, lai viņš spētu atgriezties cīņā, bet Briedis dueli pabeidza trešajā raundā.

Ažiotāžu izraisīja notikušais otrajā raundā. Glovackis kādā no epizodēm, kad Briedis bija noliecies, iesita latvietim pa pakausi, bet Briedis atbildēja ar sitienu ar elkoni pa poļa žokli. Sacensību organizators Kalle Zauerlands sacīja, ka abi paņēmieni bija “netīri”, kamēr Briedis izteicās, ka sitiens nemaz nebija tik spēcīgs un viņš tikai gribējis parādīt Glovackim, ka tā rīkoties nedrīkst.

Zīmīgi, ka Briedis jau pēc otrā raunda beigām izpildīja divus spēcīgus sitienus Glovackim, kas, iespējams, lielā mērā noteica cīņas likteni, jo Glovackis tika pamatīgi apdullināts. Tiesneši abus bokserus neizšķīra, kas, iespējams, notika tādēļ, ka klātienē bija liels troksnis. Briedis pēc cīņas atzina, ka viņš dzirdējis gongu, taču sitienus izpildīja tik un tā.

Polijas puse pēc šī incidenta bija ļoti neapmierināta, šīs valsts medijiem rakstot, ka Briedis izcīnīja negodīgu uzvaru.

“Ja viņš grib revanšu es arī gribu. Pat būtu gatavs braukt uz turieni [Poliju]. Gribu noboksēt… Tā, lai viss ir bez liekiem jautājumiem,” iepriekš raidījumam “Sporta Studija” sacīja Briedis. “Domāju, viņam tagad būs laba mācība, jo iepriekš viņam tāda nebija bijusi. Kad viņš bokseja ar Vlasovu, [Glovackis] viņam iesita pa olām un pēc tam uzreiz pa zodu, kamēr Vlasovs jau bija stāvošā nokdaunā. Tiesnesis neko nepateica…”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
27/09/2021 08:29

Balcers NHL pirmssezonu uzsāk ar diviem rezultativitātes punktiem pret “Ducks”

Aizvadītajā naktī latviešu hokejists Rūdolfs Balcers Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli, viņa pārstāvētajai Sanhosē “Sharks” ar 3:6 piekāpjoties Anaheimas “Ducks”. Balcers…