Briedis gaida lēmumu par čempionu jostām

Mairis Briedis, sportazinas.com
Mairis Briedis Foto: Oficiālā Facebook lapa

Jau vēstīts, ka absolūtais čempions boksā pirmā smagā svara kategorijā ukrainis Oleksands Usiks (16-0) (pagaidām vēl neoficiāli) vienojies par cīņas aizvadīšanu supersmagā svara kategorijā ar Francijas pārstāvi Karlosu Takamu (36-1-5).

Usika gaidāmā cīņa ir aktuāla arī Latvijas labākajam bokserim Mairim Briedim (25-1), jo ukraiņa īpašumā šobrīd ir Pasaules Boksa padomes (), Pasaules Boksa organizācijas (), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) jostas šajā kategorijā. Usikam pārceļoties uz citu divīziju, arī čempionu jostas paliks vakantas.

Iepriekš publiskajā telpā izskanējušas runas, ka līdz ar Usika aiziešanu uz smagsvariem, vakantie tituli varētu tikt piešķirti attiecīgo organizāciju pirmajiem numuriem vai jostas varētu tikt iesaistītas Pasaules boksa supersērijas turnīrā, kas šobrīd ir pusfināla stadijā.

Sportazinas.com sazinājās ar Brieža pārstāvi Raimondu Zepu, kurš sniedza komentāru par situāciju ar jostu statusu, un vai Mairis varētu par kādu no tituliem cīnīties jau vasarā gaidāmajā cīņā Rīgā, vai arī uz cīņu ierasties jau kā pilnvērtīgs čempions.

“Šobrīd gaidām WBC lēmumu. Scenāriji ir divi – vai nu Mairim šobrīd piederošā WBC Dimanta josta pārvērtīsies par pilnvērtīgu pasaules čempiona jostu, vai arī tā tiks likta uz spēles cīņā ar [Kšištofu] Glovacki. Runājot par Glovacka WBO pagaidu titulu, situācija ir līdzīga – viņš gaida attiecīgās organizācijas lēmumu,” iesāk Zeps.

Brieža pārstāvis turpināja: “Visticamāk, abas iepriekš minētās jostas pārvērtīsies par pilnvērtīgām, taču tam ir nepieciešams oficiāls apstiprinājums. Formāli visas jostas šobrīd atrodas Usika rīcībā, tāpēc sarunas par to statusu šobrīd ir tikai neformālas. Organizācijas neoficiāli nevar dalīt titulus. Kad Usiks oficiāli paziņos, ka savus titulus pirmajā smagajā svarā neaizstāvēs, tikai tad visas puses būs tiesīgas uzsākt formālas sarunas. Tāpēc gaidām paziņojumu gan no Usika, gan no iesaistītajām organizācijām.”

Intervijā janvārī Zeps jau apstiprināja, ka: “Jau no pirmās dienas ar visām organizācijām bija vienošanās – ja jostas paliek vakantas, tās nonāks Supersērijā. Tāpēc arī šobrīd ceturtdaļfinālos tika izspēlētas pagaidu jostas ar domu, ka tās pārtaps par pilnvērtīgām.”

Šobrīd respektablajā boxrec.com pasaules reitingā Briedis atrodās otrajā vietā aiz Usika.

Jāpiebilst, gan Briedis, gan Glovackis, savus vienīgos zaudējumus karjerā piedzīvojuši tieši pret Usiku.

Atgādināsim, ka Supersērijas pusfināls starp Briedi un Glovacki norisināsies “Arēnā Rīga” 15. jūnijā. Tāpat tajā pašā dienā risināsies arī otrs pusfināls starp kubieti Junieru Dortikosu (23-1) un amerikāni Endrjū Tabiti (17-0).

Briedis savā ceturtdaļfinālā uzvarēja Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru, savukārt Glovackis pēc punktiem pieveica krievu Maksimu Vlasovu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par

Boksa Supersērija
12 Aug 10:50
48
Kšištofs Glovackis, sportazinas.com
Boksa Supersērija
12 Aug 10:50
48

Arī Glovackis pošas uz Rīgu

Mairis Briedis un Juniers Dortikoss, sportazinas.com
Boksa Supersērija
12 Aug 00:19
113

Medijs: Brieža WBSS fināls varētu notikt Latvijā

Boksa Supersērija
12 Aug 00:19
113

Medijs: Brieža WBSS fināls varētu notikt Latvijā