Briedis varētu aizvadīt revanša cīņu ar Glovacki

28/10/2019 09:46

Latviešu vadošais bokseris Mairis Briedis (26-1) varētu aizvadīt revanša cīņu ar poļu cīkstoni Kšištofu Glovacki (31-2), ziņo Ziemeļamerikas medijs ESPN. Pasaules boksa organizācija (WBO) vēlas, lai starp Glovacki un Briedi norisinātos revanšs – WBO josta šobrīd pieder Briedim.

Līdz ar to paliek neskaidrs, kāds būs Pasaules boksa supersērijas fināla statuss, jo bija paredzēts, ka tajā Briedis un kubietis Juniers Dortikoss (24-1) cīnīsies par WBO un Starptautiskās boksa federācijas (IBF) jostām.

Brieža un Dortikosa cīņai teorētiski būtu jānotiek 14. decembrī, tomēr sacensību organizatori vēl pagaidām to oficiāli nav izziņojuši un nav zināms, vai tā vispār notiks šogad. Ņemot vērā WBO prasības, var izveidoties situācija, ka prestižo sacensību finālā abi bokseri cīnīsies tikai par vienu titulu – Dortikosam piederošo IBF jostu.

“Briedim būtu jāpiekrīt revanšam,” izteicās Glovacka advokāts Skots Šafers. “Pretējā gadījumā viņam supersērijas sacensības jāturpina bez WBO jostas. Zinu, ka Glovackis vēlas revanšu un grib vēlreiz iziet ringā ar Briedi.”

WBO vēlas, lai Briedis nākamo cīņu aizvada ar Glovacki, pretējā gadījumā viņam nāksies atteikties no pasaules čempiona jostas.

Jau ziņots, ka jūnijā Briedis ar iespaidīgu nokautu supersērijas pirmā smagā svara pusfināla ietvaros “izslēdza” poli Glovacki. Otrajā raundā latvietis izpildīja vairāku sitienu kombināciju, kā rezultātā noguldīja Glovacki “uz dēļiem”. Trieciens polim bija pārāk smags, lai viņš spētu atgriezties cīņā, bet Briedis dueli pabeidza trešajā raundā.

Ažiotāžu izraisīja notikušais otrajā raundā. Glovackis kādā no epizodēm, kad Briedis bija noliecies, iesita latvietim pa pakausi, bet Briedis atbildēja ar sitienu ar elkoni pa poļa žokli. Sacensību organizators Kalle Zauerlands sacīja, ka abi paņēmieni bija “netīri”, kamēr Briedis izteicās, ka sitiens nemaz nebija tik spēcīgs un viņš tikai gribējis parādīt Glovackim, ka tā rīkoties nedrīkst.

Zīmīgi, ka Briedis jau pēc otrā raunda beigām izpildīja divus spēcīgus sitienus Glovackim, kas, iespējams, lielā mērā noteica cīņas likteni, jo Glovackis tika pamatīgi apdullināts. Tiesneši abus bokserus neizšķīra, kas, iespējams, notika tādēļ, ka klātienē bija liels troksnis. Briedis pēc cīņas atzina, ka viņš dzirdējis gongu, taču sitienus izpildīja tik un tā.

Polijas puse pēc šī incidenta bija ļoti neapmierināta, šīs valsts medijiem rakstot, ka Briedis izcīnīja negodīgu uzvaru.

Boksa leģenda Taisons: Es arī būtu Glovackim sitis ar elkoni

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
27/09/2021 08:29

Balcers NHL pirmssezonu uzsāk ar diviem rezultativitātes punktiem pret “Ducks”

Aizvadītajā naktī latviešu hokejists Rūdolfs Balcers Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli, viņa pārstāvētajai Sanhosē “Sharks” ar 3:6 piekāpjoties Anaheimas “Ducks”. Balcers…