“Broky” komanda paliek tieši aiz svītras un neiekļūst izslēgšanas spēlēs

01/09/2021 21:21
Nokopēts
Helvijs

Vakar tika aizvadītas noslēdzošās “Esports League” (EPL) “Pro League” “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) 14. sezonas C grupas spēles, kurās piedalījās arī latvieša Helvija Saukanta jeb “broky” pārstāvētā komanda “FaZe Clan”. Izšķirošajā duelī divu spēļu summā “FaZe Clan” nācās atzīt nomināli pasaules labākās komandas (pirmā vieta “ESL” pasaules reitingā; “FaZe Clan” ierindojas sestajā vietā) “Natus Vincere” pārākumu ar rezultātu 0:2 (7:16 un 17:19).

Izslēgšanas spēlēm varēja kvalificēties trīs labākās apakšgrupas komandas. Latvieša pārstāvētā vienība pirms pēdējās spēles bija nonākusi interesantā situācijā, kad ar uzvaru varēja nodrošināt pirmo vietu grupā un automātisku kvalificēšanos jau izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet piedzīvojot zaudējumu varēja pat nepārvarēt apakšgrupas barjeru atkarībā no citu komandu sekmēm savstarpējās spēlēs.

Pirms pēdējās spēļu kārtas no visiem pretendentiem, kas vēl nebija nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēs, “FaZe Clan” komanda tika uzskatīta par favorīti. Sliktākais iespējamais scenārijs priekš “FaZe Clan” komandas tika uzskatīts kā vismazāk reālais gan procentuālā ziņā, gan bukmeikeru vērtējumā. Tomēr par nelaimi “FaZe Clan” un “broky” tieši tas arī piepildījās.

Respektīvi, “FaZe Clan” zaudēja savu maču, bet “fnatic” un “mousesports” vienības triumfēja savos dueļos, kas tām ļāva uzvaru un punktu skaita ziņā panākt “FaZe Clan”, visu trīs vienību kontā esot deviņiem punktiem. Lai gan “FaZe Clan” savstarpējā mačā vinnēja “mousesports”, abas iepriekš minētās komandas šoreiz bija pārākas labākas uzvarēto un zaudēto spēļu bilances dēļ (“FaZe Clan” – 6:6, “fnatic” – 6:5 un “mousesports” – 7:5).

Sērija starp “FaZe Clan” un “Natus Vincere” sākās ar “FaZe Clan” izvēlēto “Inferno” karti. Ja pirmajā puslaikā abas komandas vēl cīnījās vienlīdzīgi, rezultātam puslaika beigās esot 8:7 par labu “Natus Vincere” komandai, tad otrajā puslaikā “FaZe Clan” cieta bezierunu zaudējumu, kontrateroristu pusē nespējot apturēt “Natus Vincere” labi darbojošos vienlīdzīgo komandas uzbrukumu, kas tai ļāva uzvarēt visus atlikušos astoņus raundus. Rezultātā “Natus Vincere” bija pārāka ar 16:7. Visai “FaZe Clan” komandai pieticīgs sniegums, tai skaitā “broky”, kurš bija trešais labākais savā komandā ar deviņiem “killiem” un reitingu – 0,73.

Otrajā spēlē, kas tika aizvadīta “Nuke” kartē, “FaZe Clan” nu centās sasmelt izlieto ūdeni, kas gana labi izdevās, lai vēl rastu iespēju izšķirošajā spēlē pacīnīties par uzvaru sērijā un izslēgšanas spēlēm. Abas komandas cīnījās vienlīdz veiksmīgi, abās pusēs gūstot vienādu punktu skaitu, attiecīgi teroristu pusē – sešus un kontrateroristu pusē deviņus punktus.

Tas loģiski noveda pie pagarinājuma, kur abas komandas pārmaiņus vinnēja pirmos četrus raundus. “FaZe Clan” spēlētājs Rasels “Twistzz” Van Dulkens svarīgā brīdī palīdzēja savai vienībai izlīdzināt rezultātu uz 17:17, ar ieroci “M4A4” nošaujot atlikušos divus pretiniekus.

Tas gan izrādījās pēdējais raunds, ko “FaZe Clan” spēja vinnēt. Noslēguma raundos gan vairākas reizes ielavoties no muguras, gan nošaujot vairākus pretiniekus īsā laikā, ļoti veiksmīgi spēja nospēlēt “Natus Vincere” pārstāvji: Iļja “Perfecto” Zalutskijs, kurš bija labākais serverī ar 34 “killiem”, vēlāk tiekot atzītam arī par visas sērijas labāko spēlētāju un Denis “electronic” Šaripovs, kurš atzīmējās ar 21 “killu”. Jāpiebilst, protams, ka arī daudzu vērtējumā par labāko “CS:GO” spēlētaju pasaulē uzskatītais Aleksandrs “s1mple” Kostiļjevs deva lielu pienesumu savai komandai izšķirošos brīžos ar 30 “killiem”. Diemžēl “broky” šoreiz īpaši nespēja palīdzēt savai komandai uzvarēt, esot otrais sliktākais savā komandā ar 22 “killiem”, vidēji raundā izdarīto bojājumu – 55,9 un reitingu – 0,97. Plašāka mača statistika pieejama ŠEIT.

Tādejādi “ESL Pro League” 14. sezona diemžēl priekš latviešu spēlētājiem un to faniem ir noslēgusies sāpīgā veidā abiem Latvijas pārstāvjiem – gan, kā iepriekš tika ziņots, Marekam Gaļinskim jeb “YEKINDAR” ar “Virtus.pro” komandu, gan “broky” ar “FaZe Clan” vienību, paliekot rokas stiepiena attālumā no izslēgšanas turnīra – ceturtajā vietā apakšgrupā. “ESL Pro League” vēl turpināsies pilnā sparā ar D grupas spēlēm no 01.09. līdz 05.09. un pēctam ar izslēgšanas turnīru, kas noslēgsies ar finālu 12. septembrī, kur divas labākās komandas cīnīsies par naudas balvu 175 000 ASV dolāru vērtībā. Turnīra spēlēm iespējams sekot līdzi tiešraidē “ESL CS:GO” “Twitch” kanālā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām