“Broky” un “FaZe Clan” turpina nevainojamo sezonu un izcīna “ESL Pro League” 15. sezonas čempiontitulu

11/04/2022 21:04
Nokopēts

Vakardien vēl vienu lielisku panākumu šajā “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) sezonā guva latviešu spēlētāja Helvija “broky” Saukanta pārstāvētā vienība “FaZe Clan”, kad vienā no gada augstākās raudzes turnīra “Esports League (ESL) Pro League” 15. sezonas lielajā finālā, esot favorītu statusā, ar rezultātu 3:1 (16:11, 17:19, 16:9 un 16:12) pārspēja “ENCE” komandu. “FaZe Clan” savā kontā ieguva naudas balvu 190 000 ASV dolāru vērtībā.

Noslēdzošā sērija turnīrā sākās “ENCE” izvēlētajā “Vertigo” kartē, kur pēc pirmā puslaika abas komandas atradās līdzvērtīgās pozīcijās, rezultātam esot 8:7 par labu “FaZe Clan”. Otrajā puslaikā divtik sekmīgāk spēlēja “broky” pārstāvētā komanda, uzvarot astoņos raundos, bet zaudējot vien četros. Tas noveda pie “FaZe Clan” uzvaras pirmajā mačā ar rezultātu 16:11, latvietim sakrājot 21 “killu”.

Savā kartes izvēlē otrajā spēlē “FaZe Clan” deva priekšroku “Overpass” teritorijai. Šis lēmums neizrādījās īpaši veiksmīgs, jo pirmajā puslaikā “ENCE” spēja iegūt vadību ar rezultātu 10:5. Nonākot kontrateroristu pusē, “FaZe Clan” vērsa situāciju par labu un panāca neizšķirtu 15:15. Tam sekoja papildlaiks, kurā labāku sniegumu nodemonstrēja “ENCE”, uzvarot ar rezultātu 19:17. “Broky” nošāva pretiniekus 20 reizes.

Trešajā spēlē atkal sava kārta izvēlēties spēles teritoriju bija pienākusi “ENCE” vienībai. Tā bija viena no populārākajām “CS:GO” kartēm – “Mirage”. Pirmais mača nogrieznis noritēja vienlīdzīgā cīņā, rezultātam esot 8:7 “FaZe Clan” labā. Otrajā puslaikā uzbrukumā dominējoši nospēlēja “broky” ar komandas biedriem, izcīnot vēl vienu svarīgu uzvaru pretinieku izvēlētā kartē ar rezultātu 16:9. Latvietis bija dalītā pirmajā vietā starp abu komandu spēlētājiem, gūstot 21 “killu”. Tikpat arī pretiniekos esošajam Marko “Snappi” Pfaiferam.

Nākamais mačš bija “ENCE” pēdējā iespēja izglābties, tomēr apstākļi tam nebūt nebija labvēlīgi, jo kartes izvēle bija “FaZe Clan” pusē. Tā lēma par labu “CS:GO” “klasikai” “Dust2”. Mača sākumā kārtējo reizi sacensība noveda pie minimālas vienas komandas vadības ar rezultātu 8:7, kas arī šoreiz bija “FaZe Clan”. Pēc pušu nomaiņas, nonākot aizsardzībā, latvieša pārstāvētā vienība spēja nedaudz palielināt pārsvaru un guva drošu uzvaru, rezultātam esot 16:12. “Broky” iznīcināja pretiniekus 22 reizes, kas bija labākais rādītājs savā komandā. Sīkāka sērijas statistika pieejama ŠEIT.

Tas nozīmēja “FaZe Clan” triumfu “ESL Pro League” 15. sezonas lielā fināla sērijā ar rezultātu 3:1, kā arī visā turnīrā kopumā, kas ļāva iegūt naudas balvu 190 000 ASV dolāru vērtībā. Par turnīra un noslēdzošā dueļa vērtīgāko spēlētaju tika atzīts latvieša komandas biedrs, igaunis Robins “ropz” Kols. Tikmēr “broky” “hltv.org” vērtējumā iekļuvis starp nedēļas labākajiem spēlētajiem kā labākais “AWP” spēlētajs jeb “snaiperis”. “ESL Pro League” 15. sezonas pirmās vietas ieguvēja “FaZe Clan” kvalificējās prestižajam gada noslēguma turnīram “BLAST Premier: World Final 2022”. Izcīnot šo titulu, “FaZe Clan” “ESL” pasaules reitingā nomainīja tās ilglaicīgo līderi “Natus Vincere”, faktiski kļūstot par šī brīža spēcīgāko vienību pasaulē. Komanda ierindojās reitinga virsotnē pirmo reizi pēc četru gadu pārtraukuma. Plašāka informācija par aizvadīto turnīru un tā izspēles kārtību redzama ŠEIT.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām