Bukarts atgriežas laukumā ar rezultatīvu sniegumu

01/11/2019 23:08

Čehija

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Roberts Bukarts piektdien pēc trīs nedēļu pauzes atgriezās laukumā un izcēlās ar rezultatīvu piespēli Čehijas augstākās līgas spēlē. Bukarta pārstāvētā Ostravas “Vitkovice Ridera” komanda viesos ar 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) piekāpās Liberecas “Bili Tygri” vienībai.

Latvijas hokejists ar rezultatīvu piespēli atzīmējās otrā perioda piektajā minūtē, kad palīdzēja panākt 2:0. Viņš šajā mačā uz ledus pavadīja 19 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Bukarts nebija spēlējis kopš 13.oktobra, bet šajā sezonā viņš 12 spēlēs guvis piecus vārtus un veicis desmit rezultatīvas piespēles.

Piektdien laukumā devās visi pieci Čehijā spēlējošie Latvijas hokejisti, bet Bukarts bija vienīgais, kurš tika pie rezultativitātes punktiem.

“Sauso” uzvaru svinēja Māris Bičevskis un “Mlada Boleslav” komanda, kas viesos ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Brno “Kometa” hokejistus, kā arī pie panākuma tika Ralfs Freibergs un Zlīnas “PSG Berani”, kas izbraukumā ar 5:3 (1:1, 0:1, 4:1) guva virsroku pār “Olomouc”.

Turpretī neveiksmi piedzīvoja Guntis Galviņš un Tršinecas “Ocelari”, kuri mājās ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) atzina Prāgas “Sparta” pārākumu, tāpat ar nokārtām galvām ledu atstāja Oskars Cibuļskis un Hradeckrālovas “Mountfield” komanda, kas viesos ar 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) piekāpās Plzeņas “Škoda” klubam.

No latviešu pārstāvētajām komandā turnīra tabulā visaugstāk ir “Mlada Boleslav”, kas ar 32 punktiem 16 dueļos ieņem otro vietu.

Vācija

Tikmēr Vācijas DEL līgā uzbrucējs Rihards Bukarts piedzīvoja rezultatīvu zaudējumu. Viņa pārstāvētā Diseldorfas EG ar rezultātu 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) piekāpās Krēfeldes “Penguins” komandai. Bukarts šajā spēlē laukumā bija 11 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā rezultativitātes punktus nenopelnīja, bet trīs reizes meta pa vārtiem, nopelnīja vienu noraidījumu un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Šveice

Tikmēr Šveices Nacionālajā līgā (NLA) “sausās” uzvaras izcīnīja latviešu hokejistu pārstāvētās komandas.Uzbrucēja Ronalds Ķēniņš un “Lausanne” ar 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sagrāva “Bern” vienību.

Ķēniņš laukumā pavadīja 16 minūtes un 39 sekundes, rezultativitātes punktus negūstot. Latvietis izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas “Servette” ar 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) uzveica kādreizējo Elvja Merzļikina komandu “Lugano”.

Smirnovs spēlēja 16 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā uzvarēja trijos no astoņiem iemetieniem, izpildīja divus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku metienu un dueli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficienu +2.

Tikmēr Smons spēlēja septiņas minūtes un divas sekundes. Viņš ar ievērības cienīgām darbībām neizcēlās, maču pabeidzot ar neitrālu lietderību.

Somija

Uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Mikeli “Jukurit” ar 2:3 (0:2, 2:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā Somijas čempionāta spēlē piekāpās Raumas “Lukko” komandai.

Dzierkals spēlēja tikai 23 sekundes, taču kluba mājaslapā nav publicēta informācija, ka latvietim varētu būt savainojums vai cits iemesls, kādēļ tik simbolisks spēles laiks.