“Canadiens” un “Lightning” pirms mača piemin Kivlenieku, Monreāla panāk 1-3 (VIDEO)

06/07/2021 08:12

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Monreālas “Canadiens” un Tampabejas “Lightning” aizvadītajā naktī pirms Stenlija kausa izcīņas finālsērijas ceturtā mača pieminēja traģiski bojā gājušo latviešu vārtsargu Matīsu Kivlenieku. Šajā spēlē uzvaru vēlāk guva “Canadiens”, kas papildlaikā ar 3:2 apspēlēja “Lightning” un sērijā panāca 1-3.

Vakar hokeja pasauli pāršalca ziņa, ka nelaimes gadījumā dzīvību zaudējis 24 gadus vecais Kivlenieks. NHL klubi jau iepriekš publiski izteica līdzjūtību vārtsarga tuviniekiem, bet pirms “Canadiens” un “Lightning” mača tika ieturēts klusuma brīdis par godu Latvijas izlases un Kolumbusas “Blue Jackets” bijušajam ripu ķērājam.

Vēlāk mačā “Lightning” neizdevās “noslaucīt” Monreālu un virs galvām celt Stenlija kausu. Kanādā notikušajā mačā monreālieši panāca 1-3 sērijā un saglabāja intrigu. Zīmīgi, ka vakar Tampas pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja Džeina Kestora ironizēja, ka “Lightning” jāļauj “Canadiens” šī cīņa uzvarēt, lai vēlāk Tampabejas spēlētāji Stenlija kausu virs savām galvām varētu celt savā mājas arēnā savu skatītāju priekšā, nevis viesos.

Pamatlaika pirmajā periodā rezultātu atklāja Džošs Andersons, kurš vadībā izvirzīja Monreālu, bet otrajā trešdaļā Bārklijs Gudrovs panāca 1:1. Spēles pamatlaika noslēdzošajā nogrieznī Aleksandrs Romanovs spēja atgūt “Canadiens” vadību (2:1), taču Pets Marūns rezultātu izlīdzināja (2:2) un nodrošināja papildlaiku. Tajā par galveno varoni kļuva Andersons, kurš no vārtu priekšas pārspēja Andreju Vasiļevski

Sērijas piektais mačs risināsies Tampabejā 8. jūlijā plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
27/09/2021 08:29

Balcers NHL pirmssezonu uzsāk ar diviem rezultativitātes punktiem pret “Ducks”

Aizvadītajā naktī latviešu hokejists Rūdolfs Balcers Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli, viņa pārstāvētajai Sanhosē “Sharks” ar 3:6 piekāpjoties Anaheimas “Ducks”. Balcers…