“Capitals” un “Golden Knights” pagarina uzvaru sērijas; Vīleram “pokers” Vinipegas panākumā (VIDEO)

04/03/2019 09:37

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pie ceturtajām uzvarām pēc kārtas šonakt tika abas pērnās sezonas Stenlija kausa finālistes Vašingtonas “Capitals” un Lasvegasas “Golden Knights” vienības, kamēr ar četriem vārtu guvumiem Vinipegas “Jets” panākumu kaldināja Bleiks Vīlers.

“Capitals” un “Rangers” duelī Ņujorkā pamatlaiks un arī pagarinājums noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, bet sekojošajā “bullīšu” sērijā uzvaru atnesa kapteiņa Aleksandra Ovečkina…nerealizētais soda metiens – krievu uzbrucēja mēģinājumā “Rangers” vārtsargs Aleksandrs Georgijevs centās traucēt savam tautietim, metot ar savu nūju, kas, protams, ir pret NHL noteikumiem. Tādējādi Ovečkinam tika ieskaitīts “gols”, pat neskatoties uz to, ka ripa nemaz nešķērsoja vārtu līniju.

“Golden Knights” uzvarā mājās pār Vankūveras “Canucks” (3:0) visus trīs vārtus guva otrajā trešdaļā, bet Lasvegasas kluba ripu ķērājs Marks-Andrē Flerī atvairīja visus 19 sāncenšu metienus un otro spēli pēc kārtas (un astoto kopumā šosezon) nostāvēja “sausā”. Vārtus “Golden Knights” labā guva Makss Pačioreti, Raiens Karpenters un Reilijs Smits.

Lasvegasas klubs ar 77 punktiem 67 spēlēs NHL Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem piekto pozīciju, tikmēr “Canucks” pēdējos desmit mačos guvusi tikai divus panākumus un ar 63 punktiem 66 cīņās rietumos ir 13. vietā.

Neveiksmju joslu pārtraukt šonakt izdevās Anaheimas “Ducks”, savu skatītāju priekšā ar 2:1 noturot uzvaru pār Kolorādo “Avalanche”. Abos “pīļu” vārtu guvumos (1+1) savu roku pielika zviedru uzbrucējs Jakobs Silfverbergs, bet mājinieku vārtos Džons Gibsons atvairīja 25 no 26 sāncenšu raidījumiem. “Ducks” gan joprojāmRietumu konferencē ieņem priekšpēdējo pozīciju (59 punkti 66 cīņās), kamēr “lavīnu” rēķinā 66 spēlēs ir 68 punkti (desmitā vieta).

Lielisku sniegumu šonakt izbraukuma mačā pret Kolumbusas “Blue Jackets” (5:2) demonstrēja Vinipegas “Jets” spēlētāji Bleiks Vīlers un Konors Helebaiks – pirmais izcēlās ar četriem vārtu guvumiem, trīs iespējot izšķirošajā periodā, bet otrais tika galā ar 40 mājinieku hokejistu metieniem. Vēl pirms noslēdzošajām 20 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu 2:2, tomēr Vīlers guva trīs bezatbildes vārtus un vienatnē nokārtoja “Jets” panākumu.

Trijos Vīlera vārtu guvumos ar rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Marks Šeifele, kura rēķinā šosezon 75 (32+43) punkti, kamēr Vīlers iekrājis jau 80 – 17 vārti un 63 piespēles.

NHL pamatturnīrs, 4. marts

Ņujorkas “Rangers” – Vašingtonas “Capitals” 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) – soda metienu sērija;

Ņujorkas “Islanders” – Filadelfijas “Flyers” 1:4 (0:2, 0:2, 1:0);

Anaheimas “Ducks” – Kolorādo “Avalanche” 2:1 (1:0, 1:0, 0:1);

Vegasas “Golden Knights” – Vankūveras “Canucks” 3:0 (0:0, 3:0, 0:0);

Floridas “Panthers” – Otavas “Senators” 2:3 (2:1, 0:2, 0:0);

Kolumbusas “Blue Jackets” – Vinipegas “Jets” 2:5 (1:1, 1:1, 0:3);

Minesotas “Wild” – Nešvilas “Predators” 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1) – soda metienu sērija;

Sanhosē “Sharks” – Čikāgas “Blackhawks” 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)