Čavars: Sekojot veselajam saprātam, pievienojos Mieža pozīcijai – ja būs agresori, es nepiedalīšos

13/12/2023 09:15
Nokopēts
Agnis Čavars

Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nemainīs savu lēmumu un atļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, tad četrgades lielākajā sporta notikumā nepiedalīsies arī 3×3 basketbolists Agnis Čavars, spēlētājs apliecināja laikrakstam “Latvijas Avīze”.

Kā zināms, līdzīgu nostāju iepriekš pauda arī Čavara komandas biedri un olimpiskie čempioni Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis. “Sekojot veselajam saprātam, pievienojos Naura Mieža pozīcijai – ja būs agresori, es nepiedalīšos,” laikraksts trešdien citē Čavaru. “Domāju, ka visa 3×3 komanda uzskata līdzīgi. Kādam ir jāsāk runāt, lai ātrāk tiktu pieņemts lēmums, jo iesaistīti daudzi cilvēki.”

Jau ziņots, ka SOK piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem. Kā atzina Čavars, viņam šāds SOK lēmums nav bijis pārsteigums, taču neizprotama ir starptautisko sporta veidu federāciju rīcība, pieļaujot viņu dalību kvalifikācijas sacensībās. “Jā, dažādos amatos tur ir krievi, bet viens jau nav lēmējs,” sacīja latviešu basketbolists. “Tas liek atvērt acis, ir jāsakārto sava virtuve, nevis jācer, ka augstākstāvoša organizācija to izdarīs tavā vietā.”

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iepriekš jau informēja aģentūru LETA, ka jautājumā par 2024.gada olimpiskajām spēlēm Parīzē Latvija, pirmkārt, gaidīs pašas Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību. IZM skaidro, ka pašlaik esot iespējami dažādi rīcības scenāriji. Publiskā telpā kā viens no risinājumiem ir izskanējis panākt, lai SOK atceļ savu lēmumu.

OS čempions Miezis nedosies uz Parīzes spēlēm, ja tajās piedalīsies Krievijas sportisti

Lasmanis: Ja krievi un baltkrievi piedalīsies, tad mūs ar Nauri droši vien Parīzē neredzēsiet

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām