Lasmanis: Ja krievi un baltkrievi piedalīsies, tad mūs ar Nauri droši vien Parīzē neredzēsiet

12/12/2023 17:14
Nokopēts
Kārlis Lasmanis

Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nemainīs savu lēmumu un atļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, tad olimpiskie čempioni 3×3 basketbolā Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis visticamāk Parīzes spēlēs nestartēs, sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja Lasmanis.

Jau ziņots, ka SOK piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

Vakar Lasmaņa komandas biedrs Miezis pirmdien pavēstīja par lēmumu nākamgad nestartēt Parīzes olimpiskajās spēlēs, ja tām kā neitrālie atlēti tiks pielaisti Krievijas un Baltkrievijas sportisti. “Mēs ar Nauri esam vienā laivā, un es viņam pilnībā piekrītu,” saka olimpiskais čempions. “Protams, jāgaida arī, ko paši ukraiņi izdomās darīt, ja krievu un baltkrievu sportisti piedalīsies spēlēs.”

Viņš atzīmē, ka pagaidām latvieši turpinās trenēties un mēģinās kvalificēties olimpiskajām spēlēm. “Tomēr nostāja pagaidām ir tāda – ja krievi un baltkrievi piedalīsies, tad mūs ar Nauri droši vien Parīzē neredzēsiet,” apstiprina Lasmanis. “Cerams, ka beigās SOK mainīs savu lēmumu un tomēr neatļaus krievu un baltkrievu sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs.”

Sarunā ar LETA sportists arī apstiprināja, ka savainotā roka ir atlabusi un savainojuma sekas gandrīz vairs nav jūtamas. Turklāt savainota tika labā roka, bet metiena roka Lasmanim ir kreisā. Pagājušajā nedēļā Saūda Arābijas pilsētā Džidā notika 3×3 basketbola Pasaules tūres finālturnīrs, kurā startēja arī Mieža un Lasmaņa šosezon pārstāvētā Ķīnas vienība “Beijing”, kas, Miezim spēlējot, pēc diviem zaudējumiem neiekļuva ceturtdaļfinālā.

“Negribējās riskēt un savainot roku vēl vairāk. Tāpēc izvēlējos nebraukt uz turnīru,” par iespējamo spēlēšanu Džidā saka Lasmanis. “Ķīnas komandas treneris arī man to atļāva un teica, ka veselība ir pirmajā vietā un lai es atpūšos. Tas bija tāds komandas lēmums.”

Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 11 sportisti – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas. Jau vēstīts, ka jautājumā par 2024.gada olimpiskajām spēlēm Parīzē Latvija, pirmkārt, gaidīs pašas Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). IZM skaidro, ka pašlaik esot iespējami dažādi rīcības scenāriji. Publiskā telpā kā viens no risinājumiem ir izskanējis panākt, lai SOK atceļ savu lēmumu.

OS čempions Miezis nedosies uz Parīzes spēlēm, ja tajās piedalīsies Krievijas sportisti

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām