“Celtics” treneris atklāj, ka Porziņģis pirms piektā mača ignorējis ārstu norādījumus nespēlēt

19/06/2024 19:52
Nokopēts
Kristaps Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” treneris Džo Mazulla podkāstā “Pardon My Take” komentējis, kā ritēja Kristapa Porziņģa atgriešanās laukumā finālsērijas pēdējā spēlē.

Jau vēstīts, ka naktī uz otrdienu “Celtics” izcīnīja savu 18. čempiontitulu, finālsērijā ar 4-1 pieveicot Dalasas “Mavericks”. Bostona kļuva par NBA vēsturē titulētāko komandu. Izcīnītā trofeja bija zīmīga ne tikai “Celtics”, bet arī Porziņģim, kurš kļuva par pirmo latvieti – NBA čempionu. Porziņģim “play-off” izcīņa gan izvērtās ļoti sarežģīta, jo pirmajā kārtā viņš iedzīvojās savainojumā, finālsērijā atgriezās ierindā un demonstrēja spilgtu sniegumu, bet atkal guva traumu un izlaida fināla trešo un ceturto spēli.

Porziņģis gan tika pieteikts ceturtajai spēlei, taču “Celtics” stūrmanis Mazulla jau tad izteicās, ka viņš laukumā izies tikai “specifiskās situācijās, ja tas būs nepieciešams”. Mazulla atklājis, ka Porziņģis jau ceturtajā mačā būtu sūtīts laukumā izšķirīgās epizodēs uz vienu izspēli, vai arī “goda aplī”, kad uzvara jau būtu bijusi nodrošināta.

“Mēs viņu būtu izmantojuši vienā no četriem vai pieciem scenārijiem – piemēram, ja būtu svarīga strīda bumbas izspēle, galotnē jāsedz auts, kā arī tad, ja mēs jau būtu nodrošinājuši uzvaru un ļautu viņam vienu vai divas minūtes pavadīt laukumā, jo viņš ir ziedojis visu savu karjeru, lai nonāktu līdz šim punktam. Ja viņš nebūtu piedalījies [pēdējā spēlē, kurā mēs nodrošinātu titulu], viņš justos sagrauts.”

“Viņam bija ļoti nopietns savainojums, taču viņš ļoti smagi strādāja, lai atgrieztos laukumā. Tas, ko viņš mums deva piektajā spēlē, bija neticami un mums palīdzēja doties pretī uzvarai. Ja tev komandā ir puisis, kurš savā karjerā ir daudz ziedojies, tu vēlies, lai viņš ir daļa no panākuma, tāpēc jau ceturtajā mačā bijām gatavi viņam dot iespēju pie minētajiem nosacījumiem,” stāstīja Mazulla.

“Celtics” stūrmanis vēl atklāja, ka Porziņģis spēlēja izšķirošajā mačā par spīti ārstu norādījumiem nedoties laukumā. “Kad bija piektā spēle mājās, viņš teica: “Šis varētu būt viss. Es spēlēšu”. Viņš ignorēja ārstu ieteikumus un vienkārši teica, ka spēlēs. Visu cieņu viņam,” pauda Mazulla.

Horfords emocionāli par Porziņģi: Kāda sirds ir šim puisim, ka viņš devās laukumā!

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām