“Celtnieks” sagādā “Dobelei/Tenax” pirmo zaudējumu šosezon Virslīgā

15/12/2018 20:38

Šovakar “SynotTip” handbola Virslīgas turnīrā notika divas spēles, kurās pie uzvarām tika “Vaiņode” un “Celtnieks Rīga”, kas tādējādi reabilitējās par iepriekšējā mačā piedzīvoto zaudējumu pret “MSĢ/LAT-Hertz”.

“Vaiņodes” un “Jūrmalas Sports” cīņā ilgāku laiku rezultāts uz tablo attīstījās ļoti līdzīgi, bet puslaika vidusdaļā veiksmīgāks nogrieznis padevās jūrmalniekiem, kuri ieguva trīs vārtu pārsvaru. Puslaika gaitā “Jūrmalas Sports” ieguva arī plus četri (14:10), taču vājāk nospēlēta puslaika izskaņa viesiem pārsvaru saglabāt neļāva, pēc 30 rezultātam esot neizšķirtam – 17:17.

Zigmunds Mickus, “Vaiņodes” komandas galvenais treneris, puslaika pārtraukumā atrada īstos vārdus, un mājinieki otro daļu iesāka enerģiski, pārliecinoši uzbrukumā, drīz vien iegūstot savu lielāko pārsvaru mačā – 21:18. Tieši labā spēle uzbrukumā “Vaiņodei” ļāva pārliecinoši vadību noturēt, tiesa, arī aizsardzībā “Vaiņode” spēja noturēt pretiniekus uz 12 vārtiem puslaikā. Spraiga galotne izpalika, un “Vaiņode” uzvarēja ar 35:29.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā bija Ainārs Pāvils, kurš izcēlās ar desmit vārtiem, bet Oskars Pāvils palīdzēja ar deviņiem vārtu guvumiem. “Jūrmalas Sports” sastāvā iniciatīvu ierasti uzņēmās Rolands Ivanovs, spēli noslēdzot ar desmit vārtiem.

“Celtnieks Rīga” un “Tenax Dobele” savā starpā pirms nedēļas tikās Baltijas līgas ietvaros, kad Dobeles komanda izcīnīja uzvaru ar 30:28, bet jāatzīmē, ka rīdziniekiem trūka virkne līderu. Sestdienas mačā “Celtnieka” sastāvs jau bija kaujas spējīgs, kas solīja vēl saspringtāku un aizraujošāku spēli. Mača ievadā bija jūtams, ka spēle ir principiāla, abas vienības labi spēlēja aizsardzībā, un 12 minūšu laikā līdzjutēji bija redzējuši tikai piecus vārtus, “Celtniekam” esot priekšā ar 3:2.

Puslaika gaitā vadībā pabija abas komandas, lielākais pārsvars bija “Tenax” vienībai, kas uz brīdi izvirzījās vadībā ar 13:10, bet “Celtnieks” līdz puslaika beigām divus vārtus atguva (13:12). Otrajā puslaikā lielu izrāvienu nebija, taču nedaudz labāk spēlēja “Celtnieks”, kas pēc Laura Eglīša vārtiem 49. minūtē ieguva plus trīs (23:20). Dobelei izdevās pietuvoties līdz minimumam, pēc kā ar vārtiem atbildēja Kaspars Lisovskis, un galarezultātā “Celtnieks” uzvarēja ar 28:25.

Pirms sestdienas mača “Tenax” handbolisti bija uzvarējuši visās 13 šīs sezonas spēlēs.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Rihards Leja, bet Artis Kurmēns pievienoja sešus. Klusāka spēle krievu leģionāram Vladislavam Košmanam, kuram četri vārti. “Tenax Dobele” rindās pa pieciem vārtiem guva Nils Kreicbergs un Aleksandrs Krastiņš.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija