Červenka: Latvija vairāk centās, kamēr mēs visu laiku pa soli atpalikām

16/05/2023 11:25
Nokopēts
Romans Červenka

Čehijas hokeja izlases kapteinis Romans Červenka pēc piedzīvotā zaudējuma pret Latvijas valstsvienību sarunā ar “sportazinas.com” atskatījās uz maču.

Jau vēstīts, ka vakar Latvija pirmoreiz pasaules čempionātu vēsturē pieveica Čehiju, svinot uzvaru papildlaikā ar 4:3. Latvijai vārtus guva Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Oskars Cibuļskis un Oskars Batņa, bet Čehijai izcēlās Davids Nemečeks, Dominiks Kubāliks un Mihals Kempnijs. Pagājušā PČ rezultatīvākais spēlētājs Červenka šajā mačā tika pie divām rezultatīvām piespēlēm.

“Saspringta spēle, ļoti ātrs hokejs no viena laukuma gala uz otru. Otrajā periodā mājinieki ātri iemeta divus vārtus un lauza spēli, pratām atgūties, bet tad trešajā trešdaļā pēc viņu metiena ripa trāpīja pa mūsu spēlētāju un ielidoja vārtos. Ir, kā ir, vismaz panācām papildlaiku,” secināja Červenka.

Lai gan Latvija pēc pirmā perioda bija iedzinējos, tad pretēja situācija bija izdarītajos metienos – latvieši pretinieku vārtus apdraudēja 13 reizes, kamēr čehi atbildēja tikai ar četriem metieniem. “Skatījāmies viņu iepriekšējās spēles, tāpēc gaidījām lielāku agresivitāti un vairāk metienu – viņiem tabulā bija nulle punktu,” atzina Čehijas kapteinis. “Gaidījām, ka viņi centīsies noteikt toni spēlē. Sākumā tam bijām gatavi, bet ne visas spēles garumā.”

Otrajā periodā Latvija ātri guva divus vārtus un izvirzījās vadībā. Pieredzējušais uzbrucējs gan norādīja, ka problēma bija viņu pašu sniegums, nevis Latvijas stratēģija. “Spēles laikā viņi neko īsti nemainīja – pirmais gols bija no zilās līnijas, bet otrajos vārtos neprecīzi nospēlējām aizsardzībā. Viņi vairāk centās, kamēr mēs visu laiku pa soli iepalikām,” teica Červenka.

Latvija parāda raksturu un izcīna vēsturisku uzvaru pār Čehiju (VIDEO)

Desmit balles par mājasdarbu, Batņas faktors un zilās līnijas spēks – septiņi novērojumi par spēli Latvija – Čehija

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām