Cibuļskim liels spēles laiks “Mountfield” zaudējumā Čempionu līgas mačā

07/09/2019 21:26

Latvijas izlases aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētā Čehijas komanda Hradeckrālovas “Mountfield” sestdien piedzīvoja zaudējumu Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas H apakšgrupas spēlē.

“Mountfield” mājās ar 3:4 (2:3, 0:0, 1:1) piekāpās Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas pērn izcīnīja uzvaru šajā turnīrā, bet sestdien izcīnīja tikai pirmo panākumu šogad.

Čehijas komanda savu likteni būtībā izlēma jau pirmajā periodā, kad ielaida par vieniem vārtiem vairāk nekā pretinieki, bet mača turpinājumā, neraugoties uz nedaudz lielāku pārsvaru, uzvaru izcīnīt neizdevās.

Cibuļskis laukumā pavadīja 18 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem, kā arī vienreiz gūlās ripas ceļā, bet maču viņš noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2. Tikmēr otrs latvietis Māris Bičevskis mačam netika pieteikts.

Pēc trim spēļu kārtām H apakšgrupā pirmo vietu ar sešiem punktiem ieņem “Mountfield”, tālāk ar pieciem seko Kārdifas “Devils”, bet četrus punktus trijos mačos iekrājusi Frolundas vienība. Tikmēr Latvijas hokejista, kurš arī pieņēmis Austrijas pilsonību, Zinta Naura Zuševica pārstāvētā komanda Grācas “99ers” ir ceturtajā vietā, iekrājot trīs punktus.

Grupu kārtā 32 klubi ir salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļūst “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes “Red Bulls”.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.