Cibuļskim vienīgie vārti, Jaks pārliecinošs, tiesneši slinki – labākie pret Krievijas izlasi

18/05/2019 16:00

Latvijas izlase ar 1:3 piekāpās krievu hokejistiem, bet latvieši spēlē cīnījās godam. Divu Latvijas valstsvienību hokejistiem pievienojam arī tiesnešus, jo viņu lēmumi daudzkārt bija aplami.

Oskars Cibuļskis – 1+0 23:36 min.

Cibuļskim spēle sākās gana sāpīgi, kad aiz Latvijas izlase vārtiem viņu nopļāva Aleksandrs Ovečkins. Pāridarījumu aizsargs atmaksāja ar gūtiem vārtiem vairākumā, kad neapstādinot ripu Cibuļskis kļuva par trešo hokejistu, kurš čempionātā pārspējis Andreju Vasiļevski. Otrā perioda astotajā minūtē Cibuļskis nopelnīja muļķīgu noraidījumu, paslidinot pa zemi nūju Elvim Merzļikinam, bet krievi vairākumu nerealizēja. Uzreiz pēc noraidījuma beigām, Latvijas izlase devās pretuzbrukumā, kur Oskaram bija laba iespēja gūt vārtus, bet metiens nebija pietiekami precīzs.

Jānis Jaks – 15:36 min.

Līdz ar Gunta Galviņa traumu un Ralfa Freiberga diskvalifikāciju, Latvijas izlase pieteica aizsargu Jāni Jaku. Debiju Latvijas izlases sastāvā aizsargs piedzīvoja 2014. gadā tieši spēlē pret Krievijas valstsvienību. Šodienas spēlē Jaks labi iegāja spēlē, droši darbojās pie laukuma apmalēm un devās uzbrukumos, kad bija iespēja. Trešā perioda ievadā aizsargs devās arī vairākuma brigādē.

Tiesneši

Ne tikai šajā spēle, bet visā čempionātā tiesnešu darbības daudzkārt ir bijušas aplamas. Katrs ir pats savas laimes kalējs, bet arbitra lēmums nepiešķirt sodu Dmitrijam Orlovam par sitienu galvā ar elkoni Oskaram Batņam bija mazliet aplams. Daudzkārt mazākās un lielākās epizodēs arbitri neredzēja vai arī baidījās piešķirt sodu krieviem. Pasaules čempionātā tiesneši nav tik augstas raudzes kā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), bet lēmumi tomēr ir jāizvērtē leģitīmi.