Cipruss: Ja OS atlase nenotiks Rīgā, tā slodze mūsu sportistiem būtu mazliet par nežēlīgu

08/11/2023 11:58
Nokopēts
Kaspars Cipruss

Latvijas basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā ar “Latvijas televīziju” dalījās pārdomās par 2024. gada olimpisko spēļu basketbola turnīra kvalifikācijas iespējamo rīkošanu Rīgā.

Iepriekš vēstīts, ka LBS pieteikusies viena no kvalifikācijas turnīru rīkošanai, kas uz Latviju atvestu vēl piecas komandas, kuras cīnītos par uzvaru šajā turnīrā un spēlēšanu Parīzes OS. Pretinieki vēl nav zināmi, tikpat kā FIBA vēl nav paziņojusi grupu sastāvus. Taču jau tagad Latvijas valdība piešķīrusi līdzekļus, lai valsts varētu uzņemts šo turnīru.

“Ņemot vērā iepriekšējo lielo basketbola čempionātu informāciju – kā, kur [tie] tika apmeklēti. Ja mēs ņemam par pamatu, piemēram, “EuroBasket” [Eiropas basketbola čempionātu], kas notika Vācijā, Itālijā, Gruzijā un Čehijā, tad vidējais apmeklējums, kas sekoja savai komandai, bija, ja nemaldos, mazliet virs trīs, trīs ar pusi tūkstošiem cilvēku. Mēs skaidri apzināmies, ka no Āzijas vai Āfrikas – ne no Eiropas valstīm – tas skaits varētu būt noteikti mazāks, daudz mazāks. Bet, ja mēs rēķināmies ar to, ka puse komandu, kas piedalās kvalifikācijā, ir tieši no Eiropas, tad līdz ar to mēs ņēmām nevis tādu stipri vidējo, bet stipri, stipri minimālo ciparu, kas varētu būt,” pārliecināts Cipruss.

Viņš uzsver, ka mājas sienas arī ir svarīgs faktors cīņā par vienīgo ceļazīmi, jo uz Parīzi dosies tikai grupas uzvarētāja. “Tu visu laiku esi projām, gadu no vietas ārpus mājas. Tad beidz sezonu, atbrauc, atkal kaut kur lido. Ja Eiropā, tad tas ir viens stāsts, ja kaut kur ārpus Eiropas, piemēram, uz Latīņameriku, atkal kārto aklimatizāciju, atkal neredzi savu ģimeni. Uzvaram, tiekam uz olimpiādi, [tad] atkal [brauc] uz olimpiādi, atkal klubs. Tā būtu slodze mazliet par nežēlīgu arī mūsu sportistiem. Man ir milzīgs prieks, ka, ja tiešām viss sanāks un kvalifikācija būs Rīgā, tad viņi vismaz izjutīs mazliet tās mājas, un es domāju, ka mājas arī palīdzēs.”

LBS ģenerālsekretārs piemin arī topošus basketbolistus, kuriem tā būtu lieliska iespēja apmeklēt augstās klases spēles. “Pēc iespējas vairāk mūsu biedriem, mūsu basketbola sistēmas dalībniekiem mēģināsim nodrošināt, lai vairāk un vairāk viņi redz, lai viņi iedvesmojas,” stāstīja Cipruss. “Deviņu spēļu laikā mēs plānojam vismaz 10 000 bērnu rast iespēju apmeklēt augsta līmeņa basketbola spēles.”

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām