Cipruss: Miezis un Lasmanis neaicināja neko boikotēt, viņi izteica savu viedokli

20/12/2023 20:24
Nokopēts
Kaspars Cipruss

Latvijas basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss intervijā “William Hill” kanālam “Youtube” vietnē paudis viedokli par iespējamo Parīzes olimpisko spēļu izlaišanu, ja komanda tām kvalificēsies.

Iepriekš vēstīts, ka Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) lēma atļaut Parīzes OS piedalīties Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem kā neitrāliem atlētiem. Tikmēr Tokijas OS čempions 3×3 basketbolā Nauris Miezis uzreiz paziņoja, ka viņš šajā gadījumā uz Parīzi nebrauks, viņam vēlāk piebiedrojoties arī komandas biedriem.

“Situācija, protams, ir ļoti neforša, tas, ko dara SOK, neietilpst nekādos rāmjos. LBS uzskata, ka tas nav pieņemami. Bet jāsaprot – tas, ka krievi ir uz pasaules kartes, mēs to nevaram izmainīt. Tas, ka viņi cīnīsies par iespēju piedalīties OS – to mēs arī zinājām. Jau pirms gada dažas federācijas viņus izslēdza, bet dažas arī neizslēdza,” uzsver Cipruss.

“Mums teica, ka nevajag doties uz FIBA sanāksmēm, bet mēs kopā ar citām Baltijas valstīm, Ziemeļu valstīm, Poliju un Ukrainu veidojām aktīvu koalīciju, un tieši ar savu viedokli mēs panācām, lai FIBA vispār nebūtu jautājumu, ka krievi un baltkrievi, kamēr viņi karo, nedrīkst piedalīties mūsu sabiedrībā. Diemžēl ne visas federācijas to izdarīja, manuprāt, arī Latvijas olimpiskā komiteja (LOK) varētu būt agresīvāka. Sāpīgi ir tas, ka daži mājasdarbi ir izpildīti, daži nē, bet jācieš ir visiem kopā,” situāciju iezīmē LBS ģenerālsekretārs.

OS čempions Miezis nedosies uz Parīzes spēlēm, ja tajās piedalīsies Krievijas sportisti

“Tu vari izvairīties no olimpiskām spēlēm, bet tu nevari izvairīties no sekām. Tās var būt visdažādākās, viens no variantiem ir Buka pieminētā diskvalifikācija līdz astoņiem gadiem. Jāsaprot, ar kādiem riskiem mums jārēķinās. Runa nav tikai par OS, scenārijs ir tāds, ka arī mūsu jaunieši nevarēs piedalīties. Ja ar šo lēmumu mēs varam pārtraukt karu, tad es esmu par, jā, aiziet. Bet jāskatās, jāveido koalīcija un jārunā ar sadarbības partneriem, cīnīties pret šo lēmumu,” pārliecināts funkcionārs.

“Sporta vidē pašlaik vada tāds noskaņojums, ka jākomunicē, jāveido koalīcija un jāskatās, ko darīs ukraiņi. Ja viņi paši piedalīsies.. protams, tas būs katra mūsu sportista atsevišķs lēmums, piedalīties vai nē. Miezis un Lāsmanis neaicināja neko boikotēt, viņi izteica savu viedokli. Beidzoties OS, tas stāsts nebeigsies. Tās asinis nevarēs nomazgāt ne pēc gada, ne pēc diviem, un šai paaudzei ar to būs jādzīvo. Tad sanāk, ka OS mēs parādam nostāju, bet tad komercsacensībās turpinām startēt? Džekus nekādā gadījumā nevainoju. Otrais sastāvs parādīja, ka mums ir resursi. Ja viss sanāks tā, ka mēs braucam uz OS un izcīnām ceļazīmi, tad brauks tie, kuri to gribēs,” saka Cipruss.

LOK prezidents: Nedodoties uz Parīzi, Latvija riskē tikt izslēgta no starptautiskās sporta aprites

Kreipāns par OS boikotu: Dažu Krievijas sportistu dēļ tagad iznīcināt veselu paaudzi daudzos sporta veidos?

TOP notikumi
1
X
2
11
6.75
1.16
1.47
4.75
6
1.58
3.8
4.4
3.2
4.1
1.91
2.9
3.1
2.45
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām