“Crystal Palace” talants Eduārs jau 30. sekundē premjerlīgas debijā gūst vārtus un sarūgtina līderi “Hotspur”

11/09/2021 16:34
Odsons Eduārs

Informācija tiek regulāri papildināta ar pasaules spēcīgāko futbola līgu rezultātiem…

Anglija

Uzvaru šīs dienas pirmajā Anglijas premjerlīgas spēlē izcīnījusi Londonas “Crystal Palace”, kas ar rezultātu 3:0 (0:0) savā laukumā pārliecinoši pārspēja citu Anglijas galvaspilsētas klubu Totenhemas “Hotspur”. Totenhemas vienība premjerlīgas sezonu bija sākusi nevainojami, izcīnot trīs uzvaras pēc kārtas, taču tagad piedzīvots pirmais zaudējums.

Iespaidīgu sniegumu šajā spēlē demonstrēja premjerlīgas debitants Odsons Eduārs. 23 gadus vecais franču futbolists laukumā izgāja 84. minūtē, nomainot krietni pieredzējušāko Kristianu Benteki. Eduāram vajadzēja tikai 30 sekundes, lai atklātu gūto vārtu kontu Anglijas spēcīgākajā līgā un tobrīd panākot 2:0, jo iepriekš 75. minūtē vārtus guva Vilfrēds Zahā. Tomēr tas no Eduāra nebija viss, jo viņš guva arī otros vārtus kompensācijas laika trešajā minūtē.

Eduārs kļuva par mača spožāko spēlētāju, jo viņam, lai gūtu divus vārtus savā premjerlīgas debijā vajadzēja tikai deviņas minūtes. Franču talants pievienojās “Crystal Palace” pirms 11 dienām, proti, 31. augustā, parakstot četru gadu kontraktu. Iepriekš viņš spēlēja Gāzgovas “Celtic” vienībā, kā arī profesionālo karjeru sāka Parīzes “Saint-Germain” akdēmijā, pārstāvot dublieru komandu. Eduāram ir pieredze arī četrās Francijas jaunatnes izlasēs – U17, U18, U19 un U21 vecuma grupās.

Jau ziņots, ka Mančestras “United” rindās šodien atgriešanās spēli piedzīvoja Krištianu Ronaldu, kurš guva divus vārtus komandas uzvarā ar 4:1 pret Ņūkāslas “United”. Vēl pirmo uzvaru sezonā izcīnīja Londonas “Arsenal”, kas, pateicoties Pjēra Emerika Obamejanga vārtiem ar 1:0 apspēlēja Noridžas “City”, savukārt “Southampton” un Vesthemas “United” mačā vārti netika gūti.

Minimālu uzvaru izcīnīja Mančestras “City”, kas ar 1:0 uzveica Lesteras “City”. Mančestras klubam uzvaru atnesa Bernardu Silva. Tikmēr Braitonas un Hovas “Albion” ar 1:0 tika galā ar “Brentford”, vārtus pēdējās minūtēs gūstot Leandro Trosāram, bet Vulverhemptonas “Wanderers” ar 2:0 uzvarēja “Watford”, šajā mačā ar vārtu guvumiem izceļoties Hīčanam Hvangam un Francisko Sjeraltam, kurš bumbu raidīja savos vārtos.

Dienas pēdējā premjerlīgas mačā Londonas “Chelsea” ar 3:0 droši uzveica Birmingemas “Aston Villa”. Anglijas galvaspilsētas klubu vadībā 15. minūtē izvirzīja Romelu Lukaku, bet 49. minūtē rupju kļūdu pieļāva “Aston Villa” kapteinis Tairons Mingss, kura piespēle vārtsargam bija par vāju, to pārtverot Mateo Kovačičam un sitot bumbu tīklā (2:0). Punktu mačam pielika Lukaku, kurš otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē guva savus otros vārtus (3:0).

Vācija

Vācijas bundeslīgā septiņu vārtu mačā uzvaru ar 4:3 guva Dortmundes “Borussia”, kas pieveica Leverkūzenes “Bayer 04”. Divus vārtus uzvarētājiem guva norvēģu zvaigzne Erlings Hālands, bet pa reizei precīzi bija Julians Brands un Rafaels Gvereiru. Tikmēr Leverkūzenei vārtus guva Florians Vircs, Patriks Šiks un Musa Diabī. Zīmīgi, ka “Bayer 04” vēl spēles 55. minūtē bija vadībā ar 3:2, taču “Borussia” spēja atspēlēties un arī izraut uzvaru. Neizšķirtu 3:3 panāca Gvereiru, bet uzvaru nodrošināja Hālands.

Uzvarētāji šodien netika noskaidroti Berlīnes “Union” un “Augsburg” (0:0), kā arī “Freiburg” un “Koln” (1:1) cīņās. Ķelnei vadību pirmajā periodā ieguva Entonijs Modeste, taču nelaimes gadījums notika 89. minūtē, kad Rafaels Cičoss pamanījās bumbu iesist savos vārtos. Vēl divi mači noslēdzās ar rezultātu 2:0 – “Mainz” ar tādu rezultātu uzvarēja “Hoffenheim”, bet “Wolfsburg” apspēlēja “Greuther Furth”.

Visbeidzot Minhenes “Bayern” ar 4:1 apspēlēja “Leipzig”, vārtus uzvarētājiem gūstot četriem dažādiem spēlētājiem. Vispirms 12. minūtē rezultātu atklāja Roberts Levandovskis, tad 47. minūtē 2:0 panāca Džamals Musiala, bet 54. minūtē vēl lielāku rezultāta starpību nodrošināja Līrojs Sanē. Rezultāts gan pēc četrām minūtēm vēstīja 1:3, jo Konrāds Laimers atklāja “Leipzig” gūto vārtu kontu, taču 90+1. minūtē Maksims Šupo-Motings guva ceturtos “Bayern” vārtus.

Francija

“Ligue 1” turnīrā pārliecinošu uzvaru guva valsts bagātākais klubs Parīzes “Saint-Germain”, kas ar 4:0 sagrāva “Clermont Foot 63”. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Anders Errera, bet pa reizei precīzi bija Kilians Mbapē un Idrisa Gejs. Šajā spēlē nepiedalījās PSG lielākais starpsezonas papildinājums Lionels Mesi, taču debiju piedzīvoja itāļu vārtsargs Džanluidži Donaruma. Otrā šodienas “Ligue 1” mačā “Monaco” ar 0:2 piekāpās Marseļas “Olympique”

Itālija

Arī sezonas trešajā spēlē uzvaru nespēja izcīnīt Turīnas “Juventus”, kas ar 1:2 atzina “Napoli” pārākumu. Lai arī Alvaro Morata turīniešus izvirzīja vadībā 10. minūtē, Neapoles klubs prata atspēlēties un arī izraut uzvaru pēc Mateo Politano gola 57. minūtē un Kalidu Kulibalī precīzā raidījuma 85. minūtē. “Juventus” pirmajos trīs mačos A sērijā ir divi zaudējumi un viens neizšķirts. Citās šodienas spēlēs “Venezia” ar 2:1 uzvarēja “Empoli”, bet “Atalanta” ar 1:2 piekāpās “Fiorentina”.

Spānija

“La Liga” turnīrā šodien risinājās divi mači. Pirmajā uzvarētājs netika noskaidrots, jo “Levante”, kuras rindās vārtus guva Rodžers Marti, cīnījās 1:1 ar “Rayo Vallecano”, kuras sastāvā savukārt precīzs bija Serhi Gvardiola. Viņš neizšķirtu izrāva otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē. Otrā šīsdienas spēlē Bilbao “Athletic” ar 2:0 pārspēja “Mallorca”, vārtus gūstot Danielam Vivianam un Inaki Viljamsam.