Da Kosta rada rīdziniekiem problēmas – “Dinamo” devītais zaudējums pēc kārtas

15/02/2021 21:40
Rīgas

Pateicoties lieliskam Stefana Da Kostas sniegumam, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Kazaņas “Ak Bars” šodien viesos ar rezultātu 4:3 apspēlēja Rīgas “Dinamo”, sagādājot mājiniekiem devīto neveiksmi pēc kārtas un 14. zaudējumu pēdējās 15 cīņās.

Da Kosta šajā spēlē bija rezultatīvākais “Ak Bars” hokejists, kurš guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Vēl uzvarētājiem precīzi bija Mihails Gluhovs un Viktors Tihonovs, bet rīdziniekiem ar goliem izcēlās Miks Indrašis, Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Bukarts.

Rīgas “Dinamo” – Kazaņas “Ak Bars” 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Rīgas “Dinamo” vārtu guvēji1:40 Miks Indrašis (Metjū Majone, Džei Sī Lipons),14:40 Nikolajs Jeļisejevs (Jevgēņijs Gračjovs, Miks Indrašis), 49:18 Roberts Bukarts (Metjū Majone)
Kazaņas “Ak Bars” vārtu guvēji6:28 Stefans Da Kosta (Patrīss Kormjē), 19:29 Stefans Da Kosta (Viktors Tihonovs, Dmitrijs Judins), 32:46 Viktors Tihonovs (Stefans Da Kosta, Dmitrijs Judins), 51:34 Mihails Gluhovs
Rīgas “Dinamo” noraidījumi3:57 Mārtiņš Dzierkals, 7:36 Ņikita Mateiko, 22:42 Jānis Švanenbergs, 46:52 Mārtiņš Dzierkals, 52:59 Roberts Mamčics, 58:53 Džei Sī Lipons
Kazaņas “Ak Bars” noraidījumi1:26 Skaitliskā sastāva pārkāpums, 13:45 Staņislavs Galijevs, 34:41 Patrīss Kormjē, 39:49 Viktors Tihonovs

Jau otrajā minūtē “Ak Bars” divas minūtes saņēma par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Indrašim bija nepieciešamas vien 14 sekundes, lai ar spēcīgu plaukstas metienu vadībā izvirzītu “Dinamo”. Divas minūtes vēlāk Mārtiņš Dzierkals par spēli ar augstu paceltu nūju saņēma 2+2 minūšu sodu. Pirmo skaitlisko vairākumu viesi nerealizēja, bet septītajā minūtē no iemetiena apļa Jāni Vori pārspēja Stefans Da Kosta.

Perioda 14.minūtē rīdzinieki vēlreiz ieguva iespēju spēlēt vairākumā un arī šoreiz izdevās gūt vārtus. Indrašis laukuma stūrī piespēlēja Jevģēņijam Gračovam, kurš vārtu priekšā piespēlēja nenosegtajam Jeļisejevam. Uzbrucējs ar māņkustību noguldīja vārtsargu un ripu raidīja vārtu augšējā stūrī. Pārsvaru izdevās noturēt līdz trešdaļas pēdējai minūtei, jo ar trešo mēģinājumu atlēkušo ripu Vora vārtos raidīja Da Kosta.

Otrā perioda pirmajās piecās minūtēs “Ak Bars” vairākkārt bīstami apdraudēja Vora vārtus, bet ripu ķērājs netika pārspēts nedz no tuvas, nedz tālākas distances. Viesi aktīvi spēlēja arī atlikušās minūtes otrajā trešdaļā, kas 13.minūtē nesa cerētos augļus. Vārtu priekšā pirmais pie atlēkušās ripas bija Viktors Tihonovs.

Nepilnas sešas minūtes līdz otrā perioda beigām pie Vora vārtiem izcēlās nelieli asumi, kā rezultātā rīdzinieki turpmākās divas minūtes varēja spēlēt vairākumā. Šoreiz iespēju vairākumā izmantot neizdevās, bet Jeļisejevs desmit sekundes līdz perioda beigām savai komandai nopelnīja vēl vienu skaitlisko vairākumu.

Pēdējo periodu rīdzinieki iesāka ar viena vīra pārsvaru, bet vairākumā trešos vārtus gūt neizdevās. Pēc septiņām spēlētām minūtēm vēl vienu noraidījumu saņēma Dzierkals, bet “dinamieši” izturēja mazākumu. Tuvojoties trešdaļas vidum, Indrašis šķērsoja pretinieku zilo līniju un piespēlēja Metjū Majonem, kurš drīz vien ripu nogādāja pie Bukarta. Uzbrucējs laukuma labajā sānā bija nepiesegts un ar spēcīgu metienu no tuvas distances izlīdzināja rezultātu.

Neizšķirts uz tablo bija vien divas minūtes, jo Mihaila Gluhova mestā ripa atsitās pret Ņikitas Mateiko kāju un ielidoja Vora vārtos. Roberts Mamčics nepilnas astoņas minūtes līdz spēles beigām nopelnīja noraidījumu, bet brīdi vēlāk mājiniekus no piektā vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs. Aptuveni divas minūtes līdz mača beigām savu komandu no vārtu zaudējuma glāba Voris, bet pēdējā minūtē spēles sodu par tiesneša kritizēšanu saņēma Džeisī Lipons. Viesi atlikušajā laikā vārtus vairs neguva, “Dinamo” piedzīvojot devīto zaudējumu pēc kārtas.

Pēc spēles ar Kazaņas komandu rīdziniekiem izbraukumā paredzētas tikšanās ar Jaroslavļas “Lokomotiv” un Maskavas CSKA. “Dinamo” pirms dueļa ar “Ak Bars” zaudēja pēdējos astoņos mačos. Punktus pēdējo reizi izdevās nopelnīt izbraukuma spēlē Ufas “Salavat Julajev”, kas “bullīšos” uzvarēja ar 5:4. Iepriekš papildlaikā punkts iegūts arī pret CSKA, bet pēdējos divos dueļos zaudēts Maskavas “Spartak” (1:2) un Omskas “Avangard” (1:5).

“Ak Bars” sezonas noslēgumā demonstrē krietni labāku sniegumu, jo pēdējās piecās spēlēs piedzīvota tikai viena neveiksme. Kazaņas hokejisti pēdējā mačā ar 0:3 piekāpās Magņitagorskas “Metallurg”, bet iepriekš ar 3:2 pieveica Jekaterinburgas “Avtomobilist” un Čelabinskas “Traktor”.

“Dinamo” ar 25 punktiem 55 dueļos ir pēdējais starp 11 Rietumu konferences klubiem, bet “Ak Bars” ar 86 punktiem ir Austrumu konferences līdere un jau nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs. Abas komandas pirms pirmdienas spēles  šosezon savā starpā bija tikušās jau divas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Pirmajā spēlē viesos “Ak Bars” uzvarēja ar 2:1, bet “dinamieši” vēlāk izbraukumā ar 5:4 uzvarēja papildlaikā.

Kopumā KHL čempionātā abas komandas savā starpā tikušās 24 reizes, no kurām tikai septiņos mačos uzvarējusi “Dinamo” vienība. “Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu grupā un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.