Dairis Bertāns par Porziņģa nozīmi, Banki izcilību un naturalizāciju

13/09/2023 14:56
Nokopēts
Dairis Bertāns

Latvijas basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns sarunā TV3 raidījumā “900 sekundes” komentējis Kristapa Porziņģa klātbūtnes nozīmi Pasaules kausā, skaidroja Lukas Banki izcilību, kā arī pauda savu nostāju par naturalizāciju.

Jāatgādina, ka Latvijas izlase savā debijas Pasaules kausā spēja izcīnīt piekto vietu. Neskatoties uz piedzīvotajām traumām, kopā ar izlasi uz Džakartu un Manilu devās Latvijas basketbola lielākā zvaigzne Porziņģis un ilggadējais izlases balsts Jānis Strēlnieks.

“Kristaps palīdzēja spēlēs pret komandām, kurās ir daudz NBA spēlētāji un viņš visus zina. Ir kaut kādas lietas, kur viņa ieteikumi ir labāki nekā video skatīšanās. Viņš bija daļa no komandas, uzmundrināja spēlētājus, vienkārši bija komandas iekšienē. To īstenībā jau pēdējos gados piekopjam. Nav svarīgi tikai tie 12 spēlētāji, kuri iet laukumā – ir spēlētāji, kas spēlēja visā atlases ciklā. Komanda ir daudz lielāka, visi ir Latvijas izlases spēlētāji. Tas, ka Kristaps bija līdzi, ir vēl viens piemērs tam,” Porziņģa nozīmi izcēla Bertāns.

“Galvenais ir tas, ka viņam iekšā ir milzīga pārliecība par to, ko mēs varam,” atzinīgus vārdus galvenajam trenerim Banki veltīja izlases kapteinis. “Viņš zina, ka mēs varam un no katra spēlētāja var dabūt ārā maksimumu. Varbūt daudzi pat nezināja, ka kāds spēlētājs var tik labi spēlēt, bet pie Lukas viņš spēlē ļoti labi. Tāpat viņa degsme. Jau no pirmās dienas, kad runājām, viņš bija pirmais, kurš teica, ka šeit neesam atbraukuši, lai piedalītos. Viņš vienkārši sev visus pavelk līdzi. Ja taktiskie risinājumi, kas starp citu darbojās izcili, vairāk ir asistentu ziņā, tad Lukas ziņā ir tieši emocionālais faktors. Viņš ir ļoti labs motivators.”

Iepriekš Porziņģis, kā arī Daira brālis Dāvis pauda savu noraidošo pozīciju par naturalizēto basketbolistu spēlēšanu izlasē. Arī valstsvienības kapteinis saviem kolēģiem piebalsoja. “Pirmkārt, es FIBA vietā vienkārši atceltu to noteikumu [par naturalizāciju], neko tādu nepieļautu. Manuprāt, tās ir nacionālās izlases un ir jāspēlē tikai attiecīgās valsts pārstāvjiem. Ņemot vērā, ka ir tāda iespēja, daudzas valstis to izmanto, bet man ir liels prieks, ka esam viena no retajām valstīm, kas to nav darījusi un arī nedarīs. Mums tas nav vajadzīgs, mēs paši esam ļoti labi,” pārliecināts ir Bertāns.

Dairis Bertāns: Katrs, kurš gāja laukumā, atstāja savus sviedrus, sirdi un dvēseli par Latviju

Dāvis Bertāns: Kamēr es spēlēšu, visi 12 spēlētāji sastāvā vienmēr būs latvieši – varu to garantēt

Porziņģis pauž nostāju par naturalizāciju un komentē rehabilitāciju PK laikā

 

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām