DĀR regbisti nodrošina vietu PK ceturtdaļfinālā

04/10/2019 16:13

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) vīriešu regbija izlase piektdien svinēja uzvaru Pasaules kausa mačā, tikpat kā nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

DĀR B apakšgrupas duelī ar 49:3 (17:3) pārspēja Itāliju.

Uzvarētājiem ar diviem piezemējumiem izcēlās Čelsins Kolbe, bet ar četrām realizācijām un diviem soda sitieniem izcēlās Andrē Polārds. Itāļi savus vienīgos punktus guva astotajā minūtē, kad Tomaso Alans realizēja soda sitienu un panāca 3:7.

“Šī mums bija sarežģīta spēle. Izskatījās viegli, bet brīžiem bija kā uz naža asmens. Sākumā bijām nedaudz noraizējušies. Sarkanā kartīte noteikti viņiem daudz maksāja, jo dažās epizodēs šķita, ka viņi ir atpakaļ spēlē,” pauda DĀR izlases treneris Rasijs Erasmuss.

B apakšgrupā vadībā ar desmit punktiem trīs spēlēs ir DĀR un Itālija, Jaunzēlande divos mačos iekrājusi deviņus punktus, bet Namībija un Kanāda ir bešā.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.