Dārziņš nosauc NHL komandu, kas par viņu interesējās: Viņi iemeta makšķeri manā virzienā…

Lauris Dārziņš, sportazinas.com
Lauris Dārziņš pirms līguma parakstīšanas ar Kazaņas "Ak Bars" | Foto: KHL

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” kapteinis raidījumā “Face Off” atcerējās laiku, kad par viņu interesējās Nacionālās hokeja līgas () komanda Nešvilas “Predators”.

“Mana NHL epopeja sākās ar to, ka mani draftēja Nešvila,” sacīja Dārziņš, kuru 2003. gadā ar 268. numuru devītajā kārtā izvēlējās “Predators”. “Es draftējos no Somijas junioru līgas. Trāpījos draftā, kad Nešvila paņēma piecus vārtsargus. Neieslīgšu detaļās, bet sākumā dažādu iemeslu dēļ es tur netiku – lokauti, traumas un vēl nebiju nobriedis spēlētājs. Tas bija normāli. Viņi man teica, lai eju spēlēt profesionālo hokeju un ja man sanāks, lai gaidu zvanu. Kaut kādā brīdī man kaut kas arī sāka sanākt. Bija veiksmīga sezona Rīgā, pēc kuras viņi arī pamodās.”

Dārziņam interese no “Predators” bija pirms 2011./12. gada sezonas, kad viņš pēc 56 spēlēs sakrātiem 54 punktiem “Dinamo” sastāvā parakstīja trīs gadu kontraktu ar spēcīgo Kazaņas “Ak Bars”.

“Man bija 26 gadi. Tieši pēc tā gada pamodās Amerikas aģenti un teica, ka atkal ir interese un ko es par to domāju. Nebija arī super-noteiktības. Kazaņa jau lika līgumu uz galda, kad sezona gāja uz beigām, bet NHL vēl nebija sākušies “play-off” un viņi īsti nezināja uz kuru pusi stūrēt. Viņi iemeta makšķeri, kā es uz to skatos? Tomēr nebija garantijas par vienvirziena līgumu. Izanalizējām, ka reāli varētu saņemt divvirzienu kontraktu, bet tajā pašā laikā Kazaņa jau uzlika trīs gadu līgumu.”

“Nebija tā, ka man no NHL bija līgums uz galda,” turpināja Dārziņš. “Tā bija mazliet vairāk kā taustīšanās. Tādā gadījumā man atkal būtu jāsāk no nulles un atkal jāpierāda sevi no jauna. Man likās, klausies, es labi nospēlēju, kaut ko arī pierādīju un mani arī novērtēja cilvēki [Kazaņā]. Tomēr no NHL ofers nesekoja – tikai, nāc, brauc, mēģini un skatīsimies.”

“Bija tāds momentiņš. Protams, izdzirdot vārdu “NHL”, sirds sāk sisties straujāk, bet es domāju, ka viss bija loģiski,” atzina Dārziņš, kurš nenožēlo, ka tobrīd nedevās uz planētas spēcīgāko līgu.

Dārziņš atklāja arī, ka šajā starpsezonā šaubījies, vai nākamsezon vispār būs “Dinamo” klubs un vai risināsies KHL sezona. Hokejists nesen parakstīja jaunu kontraktu ar Rīgas komandu. “Es ticēju līdz galam, jo vēlējos palikt. Uzpeldēja arī aģenti, kuri jautāja, vai esmu vēl gatavs kaut kur aizbraukt. Teicu, ka gaidīšu līdz galam uz “Dinamo”, neskatoties uz to, ka bija neskaidrība par treneri un komandu kā tādu.”

Uzbrucējs arī atklāja, ka viņa aģents ne reizi vien esot ieminējies Zviedrijas augstākās līgas klubiem par viņu, tomēr Dārziņš izteicās, ka labprātāk spēlē Rīgas klubā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par