Dārziņš par Gudļevska prombūtni rīta treniņā: Domājiet paši

14/05/2024 12:01
Nokopēts
Lauris Dārziņš, Ville Peltonens un Harijs Vītoliņš
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Latvijas hokeja izlases treneris Lauris Dārziņš pēc Latvijas izlases rīta treniņa sarunā ar medijiem pastāstījis par gatavošanos pasaules čempionāta spēlei pret Kazahstānas komandu.

“Turpināsim paslēpes,” uz jautājumu par vārtsargu šodienas mačā atbild treneris. “Protams, mums ir plāns, mēs zinām, kas spēlēs. Iepriekšējā reizē nepateicu, šodien to nemainīsim. Tuvojas spēles pieteikums, kad tas būs, tad arī paziņosim. Teikšu tā – es taisu skautingu arī par pretinieku vārtsargiem, un man arī būtu vieglāk, ja viņi vārtsargu būtu paziņojuši vēl vakar un man būtu jāgatavo informācija par vienu, nevis par visiem trijiem. Lai kazahi arī pastrādā,” norāda Dārziņš, savukārt uz jautājumu par to, kāpēc šodienas treniņā nepiedalījās Gudļevskis, atbild vienkārši – “domājiet paši”.

“Kazahiem, visticamāk, spēlēs Šutovs, paskatījāmies, no kurām pozīcijām viņš ielaidis vārtus, kādos augstumos ripa šķērsojusi vārtu līniju, tas viss mūsdienās ir pieejams. Džekiem sniegsim informāciju, arī par vārtsarga tendencēm spēlējot viens pret vienu, par to, kā viņš pārvietojas mazākumā, cik dziļi viņš ir vārtu laukumā – tas viss ir dziļi apskatīts,” uzsver treneris.

Šodien sastāvā pēc divu spēļu diskvalifikācijas atgriezīsies Dans Ločmelis. “Ceram, ka Dans atkal uzķers to ķīmiju ar partneriem, no viņa maiņas gaidīsim produktivitāti un enerģiju, un uzskatām, ka komandai sakrājies nogurums un Dans pienesīs svaigumu, enerģiju. Ločmelis ir pierādījis, ka viņš var spēlēt vairākumā, ka viņš spēj pielāgoties spēlei gan šķēliena pozīcijā, gan pozīcijā, kad nūja ir uz āru. Viņš šodien mainījās ar Tralmaku, un tad skatīsimies, kā spēle veidosies.”

Tāpat Dārziņš atklājis, ka viņš turpina tradīciju un no arēnas uz viesnīcu dodas kājām, nevis ar autobusu. “Man sanācis arī 45 minūtes, arī stundu un desmit minūtes [pavadīt ceļā], atkarīgs no pastaigas vibrācijas un kompānijas un tēmām, ko mēs cilājam ar ceļa biedriem. Tas ir brīdis, ka nedaudz atslēgties no hokeja, jo visas domas griežas ap komandu un spēli. Domāju, arī paši esat pastaigājuši pa pilsētu, ķermenim tā pastaiga ir laba, bet estētiskais baudījums tajā pastaigā nav diez ko liels. Kaut kāds sportiņš arī jādabū.”

“Mēs nevelkam nekādas paralēles ar pagājušo čempionātu [kad Latvija uzvarēja Kazahstānu ar 7:0]. Lai vinnētu maču, tev ir jāspēlē labi. Kaut vai mūsu pārbaudes mači pret Norvēģiju, pirmajā mēs nospēlējam 0:0 [pamatlaikā], bet otrajā – 8:0. Tas nenozīmē, ka esam kļuvuši par astoņās reizes labāku komandu – mēs vienkārši aizvadījām labu spēli. Pērn mačs pret kazahiem bija labs, bet mēs negaidām, ka šodien rezultāts atnāks pats. Jāaizvada labu spēli un uz to mēs ejam. Kazahi noteikti izdarījuši secinājumus un arī pamainījuši veidu, kā viņi spēlē šogad. Pretiniekiem bīstams ir Ņikita Mihailiss, vēl joprojām Romāns Starčenko ar savu pieredzi ir draudīgs vairākumā. Centīsimies būt disciplinēti un turēties ārpus noraidījumu soliņa.”

Seko līdzi PČ hokejā un piedalies “Optibet prognožu spēlē”

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
1.2
-
3.75
2.55
-
1.42
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām