Daugaviņš: Prēmijas ir forši, bet liela daļa no tām līdz sportistiem vispār nenonāk

19/09/2023 14:11
Nokopēts
Kaspars Daugaviņš

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš sarunā ar “Sporta Studiju” atklājis un izteicis savas domas par šī brīža sportistu atalgojumu, pārstāvot valstsvienības.

“Ir pāris hokejisti, pāris basketbolisti, kuri ar sportu ir miljonāri un nopelna lielu naudu, bet lielākā daļa, kas pārstāv valsti dažādos sporta veidos, viņi pa lielam nopelna tikai “izdzīvošanas” naudu, spēlējot pat ārzemēs,” izteicās Daugaviņš. “Varu ar garantiju teikt, ka puse Latvijas hokeja izlases knapi galus savelk kopā. Ir ļoti daudz tēriņu visādiem vitamīniem, ko sedz no savas kabatas, ceļošanai un nav tā, ka visi ir miljonāri un visi sapelnīs tā, ka var dzīvot normāli un nodrošināt ģimeni pēc karjerām.”

“Ļoti labi skan – prēmijas. Domāju, ka liela daļa no tām prēmijām līdz sportistiem vispār nenonāk nekad. Tas nav tā, ka mums individuāli katram kāds pārskaita prēmiju, tas viss aiziet konkrētā sporta federācijai un pēc tam tur arī notiek visādas lietas, jo ir jāatbalsta, piemēram, bērnu hokejs. Līdz pašiem sportistiem bieži nekas nenonāk. Protams, ka prēmijas ir forši, bet tie ir tādi vienreizēji maksājumi. Ja paņem komandu sporta veidus, tad tas ir nekas. Ja piešķir 105 tūkstošus eiro uz basketbola komandu, tad viss tas skan forši, ja sadalītu uz visiem starta piecinieka basketbolistiem, bet viņu ir vairāk un tā nauda tiek izdalīta arī apkalpojušajam personālām, kas strādā dienu un nakti, izdarot vairāk nekā paši sportisti,” atzinis hokejists.

“Uzskatu, ka ir daudz profesiju, kas ir svarīgākas par sportistu,” pauda Daugaviņš. “Lai cilvēki mani nepārprot. Zinu, ka skolotāji, ugunsdzēsēji, policisti – tās ir profesijas, kas ir daudz svarīgākas par sportistu. Lai neviens nepārprot un galvenie līdzekļi ir jāvirza viņiem. Protams, ka būtu forši, ja arī sportisti tiktu motivēti un pārstāvēti, jo mēs arī kaut ko labu darām.”

Daugaviņš: Būtu pareizi, ja valsts ar izdienas pensijām atbalstītu arī augstākā ranga sportistus

Komentāri

  • Anonymous
    19/09/2023 23:44

    Nujau biskj dzekam iet ciet.

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
1.27
5.75
11.5
16.5
7.75
1.17
4.4
4.4
1.62
2.35
3
3.4
1.5
5
5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām