Daugaviņš un Karsums palīdz ”Spartak” izvairīties no trešā zaudējuma pēc kārtas (VIDEO)

04/10/2018 22:17
Mārtiņš Karsums, Sportazinas.com

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šovakar latviešu uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums guva vārtus, palīdzot Maskavas ”Spartak” atspēlēties pret Minskas ”Dinamo” un izvairīties no trešā zaudējuma pēc kārtas.

Latvijas izlases uzbrucējiem izceļoties ar gūtiem vārtiem, ”Spartak” mājās ar 4:3 papildlaikā salauza Minskas ”Dinamo” izrādīto pretestību un pakāpās uz piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Daugaviņš nedaudz vairāk nekā deviņas minūtes līdz otrā perioda beigām realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja laukuma saimniekus vadībā (2:1), taču minskieši pēc Andreja Kosticina gūtajiem vārtiem trešās trešdaļas sākumā izvirzījās vadībā ar 3:2.

Nepilnas 11 minūtes līdz pamatlaika beigām gan ”Spartak” panāca izlīdzinājumu, kad Karsums saņēma lielisku piespēli no čehu uzbrucēja Robina Hanzla un izdarīja precīzu metienu no vārtu priekšas – 3:3.

Uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams pagarinājums, taču Aleksandram Koklačevam bija nepieciešamas tikai 17 sekundes, lai nodrošinātu mājiniekiem panākumu un palīdzētu pārtraukt divu zaudējumu sēriju (4:3).

Daugaviņš laukumā pavadīja 20 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem. Tikmēr Karsums uz ledus bija vien 11 minūtes un 57 sekundes, piecas reizes apdraudot sāncenšu vārtu drošību un uzvarot piecos no astoņiem iemetieniem. Šosezon abi latviešu uzbrucēji aizvadījuši jau 13 mačus, atzīmējoties ar attiecīgi astoņiem (3+5) un pieciem (3+2) rezultativitātes punktiem.

Tikmēr citā spēle zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas ”Dynamo”, kas savā laukumā ar 1:2 piekāpās pāšreizējai Gagarina kausa īpašniecei Kazaņas ”Ak Bars” un cieta jau piekto neveiksmi pēc kārtas.

Indrašis nospēlēja 19 minūtes, kuru laikā izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, veica vienu spēka paņēmienu un bloķēja vienu sāncenšu metienu. Iepriekšējās 13 cīņās latviešu uzbrucējs nopelnīja sešus (4+2) punktus.

Savukārt ceturto neveiksmi pēc kārtas piedzīvoja aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas ”Severstal”, kas mājās ar 3:4 atzina atzina Ņižņekamskas ”Neftehimik” pārākumu un cieta jau septīto zaudējumu pēdējos astoņos mačos.

Gūstot vārtus Daniilam Vovčenko, aizsargiem Denisam Kuļašam un Vasilijam Vasiļjevam, ”Severstal” pēdējā trešdaļā nepilnu divu ar pusi minūšu laikā atspēlēja trīs vārtu deficītu, taču Junass Natinens pagarinājuma otrajā minūtē izrāva viesiem uzvaru.

Kulda laukumā pavadīja 22 minūtes un 45 sekundes (vislielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un nopelnīja četras soda minūtes. Šosezon latviešu aizsargs 13 cīņās atzīmējies ar trim (2+1) punktiem.