“Daugavpils” un “Tukums 2000″/TSS kā pēdējās no virslīgas komandām uzsāk treniņus

BFC Daugavpils, sportazinas.com
BFC "Daugavpils" pirmssezonas pārbaudes mačs | Foto: BFC "Daugavpils"

“Daugavpils” un “Tukums 2000″/TSS vienības otrdiena kā pēdējās no virslīgas komandām uzsāk treniņus, gaidot 2020.gada sezonas sākumu, noskaidroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka no 12.maija sporta treniņos vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti var pulcēties līdz 25 personām, ieskaitot sporta treniņa vadītāju un citus sporta darbiniekus. Treniņu dalībniekiem jāievēro savstarpēja divu metru distance un nedrīkst pārklāties dažādu treniņgrupu plūsmas.

“Šodien vakarā startējam ar pirmo treniņu. Bija plānots, ka sāks trenēties arī bērni, taču laikapstākļi to liedza un treniņu aizvadīs tikai pirmā komanda,” stāstīja biedrības “Futbola centrs Daugavpils” ģenerāldirektors Nauris Mackevičs.

“Daļa no leģionāriem gaida iespēju atgriezties, taču mums ir iespējas piesaistīt treniņos jauniešus. Nav skaidrs, kad leģionāri varēs atgriezties. Runājot ar Ārlietu ministriju, sapratām, ka iepriecinošu jaunumu nav. Daudz kas ir atkarīgs no tā, cik citas valstis gatavas pavērt robežas,” atzīmēja Mackevičs.

Tāpat otrdien laukumā devās tukumnieki, kuri ir ļoti gandarīti par iespēju atsākt gatavošanos 2020.gada sezonai. Tukuma kluba prezidents Verners Akimovs skaidroja, ka būtiski zināt datumu, kurā sāksies čempionāts, lai futbolisti būtu gatavībā aizvadīt mačus.

“Esam sākuši komandas treniņus, ievērojot visas prasības attiecībā gan uz distanci, gan skaitu. Puikas ļoti priecīgi, jo varēja beidzot pakustēties uz laukuma. Kamēr treneris Mareks Zubs atrodas ārvalstīs, tikmēr viņa pienākumus pilda Jurģis Kalns. Ir izstrādāta programma, kurā kā čempionāta sākums orientējoši ielikts 1.jūnijs. Futbolisti ir strādājuši individuāli, tāpēc treniņu programma šobrīd ir tāda, kas parasti tiek piemērota pēc traumas. Protams, tiks veikti testi, lai varētu saprast gatavību. Ļoti uzmanīgi esam sākuši šo procesu,” stāstīja Akimovs.

Vairākas virslīgas komandas treniņus uzsāka jau aizpagājušajā nedēļā.

Pagājušajā piektdienā notikušajā virslīgas klubu sanāksmē apspriesti vairāki scenāriji 2020.gada sezonas sākšanai. Viens no tiem ir sezonu sākt Lietuvā un/vai Igaunijā.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāstartē 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas stāvokli. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Futbola virslīgas komandas cer sezonu sākt ne vēlāk par jūnija pirmo pusi, lai varētu kvalitatīvi aizvadīt trīs apļus.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, bet par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies “Riga”, RFS, “Ventspils”, “Valmieras”, Jūrmalas “Spartaks”, “Liepājas”, “Jelgavas”, “Daugavpils”, “Metta” un “Tukums 2000″/TSS komandas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par