“Dinamo” ceturto reizi izcīna “Latvijas Dzelzceļa” kausu

25/08/2019 19:17

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” svētdien triumfēja tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kausā.

Izšķirošajā mačā rīdzinieki ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) pārspēja Kazaņas “Ak Bars” vienību.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Lauris Dārziņš, kuram tika arī mača labākā spēlētāja gods.

“Dinamo” jau otrajā minūtē panāca 1:0, pēc ātra pretuzbrukuma izceļoties Andrim Džeriņam, kuram asistēja Rihards Marenis un Koltons Gilīss. Tiesa, nepagāja ne minūte, kad Romāns Abrosimovs līdzīgā veidā izlīdzināja rezultātu.

“Ak Bars” perioda turpinājumā uz brīdi pārņēma iniciatīvu, tomēr gūt vārtus nespēja. Otrā perioda nogalē pēc mazākuma izturēšanas “Dinamo” panāca 2:1. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē rīdzinieku uzbrucējs Lauris Dārziņš izslidoja viens pret savu bijušo komandas biedru Timuru Biļalovu, no kura muguras ripa atrada ceļu vārtos.

Trešajā periodā “Dinamo” izturēja pretinieku mēģinājumus izlīdzināt rezultātu, turklāt trešdaļas 12.minūtē panāca jau divu vārtu pārsvaru. Pēc “Ak Bars” kļūdas savā aizsardzības zonā, Brendons Makmilans nonāca pie brīva metiena un raidīja ripu tīklā – 3:1. Tiesa, 20 sekundes pirms pamatlaika beigām Kazaņas komanda pietuvojās rezultātā, Andrejam Pedanam ar spēcīgu raidījumu pārspējot Kristeru Gudļevski.

Pirms tam trešo vietu turnīrā nodrošināja Jaroslavļas “Lokomotiv”, kas ar 5:3 (1:0, 1:3, 3:0) pārspēja Minskas “Dinamo”.

Turnīrā ar astoņiem punktiem četrās spēlēs uzvarēja Rīgas “Dinamo”, otrā ar sešiem punktiem bija Kazaņas “Ak Bars”, tālāk ar četriem punktiem sekoja Jaroslavļas “Lokomotiv”, divi punkti bija Jekaterinburgas “Avtomobilist” komandai, bet bez panākumiem spēlēja Minskas klubs.

Jau ziņots, ka otrdien Rīgas vienība ar 3:0 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, trešdien ar 3:1 guva virsroku pār Jaroslavļas “Lokomotiv”, bet sestdien ar tādu pašu rezultātu pārspēja Minskas “Dinamo”. Tikmēr “Ak Bars” pirmajā turnīra spēlē ar 3:0 uzvarēja Minskas klubu, tālāk ar 5:2 uzveica “Avtomobilist”, bet ceturtdien ar 4:2 bija labāki pār “Lokomotiv”.

Cīņa par “Latvijas Dzelzceļa” kausu norisinājās jau 11.reizi. Pērn Rīgas komanda triumfēja turnīrā, pie trofejas tiekot trešo reizi vēsturē.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Aizpērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai. Savukārt pērn kausa ieguvēja tika noskaidrota viena apļa turnīrā.

Rīgas “Dinamo” līdz pat aizvadītās sezonas regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Jaunā KHL sezona sāksies 1.septembrī, bet pirmo maču Rīgas “Dinamo” aizvadīs 2.septembrī savā laukumā pret latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak”, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.