Divi Makmilana vārti nepalīdz “Dinamo” tikt pie uzvaras pār SKA

03/11/2019 18:51

Rīgas “Dinamo” svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā viesos ar rezultātu 3:4 (0:1, 3:2, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās spēcīgajai Sanktpēterburgas SKA vienībai, ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Rīdzinieku labā divus vārtus guva Brendons Makmilans, bet ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Lauris Dārziņš, kurš gan trešajā periodā nospēlēja tikai desmit sekundes un laukumā atgriezās vien pēcspēles metienu sērijā.

SKA jau no spēles sākuma apliecināja favorītu statusu un piektajā minūtē atklāja cīņas rezultātu, pēc Andreja Kuzmenko piespēles no aizvārtes, ripu tuvajā augšējā vārtu stūrī raidot Antonam Burdasovam. Perioda vidū rīdzinieki divas minūtes spēlēja mazākumā, un ripa vēlreiz pabija viesu vārtos, taču aizmugures dēļ pretiniekiem precīzs metiens netika ieskaitīts.

Jau otrā perioda otrajā minūtē Aleksandrs Barabanovs pēc individuāli meistarīga reida apmānīja Kristapu Sotnieku un ar metienu no neērtās puses panāca 2:0. SKA hokejisti pēc otrajiem vārtiem sāka spēlēt pavirši, kā rezultātā četras minūtes vēlāk Miķelis Rēdlihs atbruņoja pretinieku laukuma vidusdaļā, devās uz vārtiem un izdarīja metienu. Atlēkusī ripa nonāca Dārziņa rīcībā, latviešu uzbrucējam samazinot mājinieku pārsvaru.

Vēl pēc nepilnām trim minūtēm Dārziņa no zilās līnijas mesto ripu pa ceļam pielaboja Makmilans, kurš izlīdzināja rezultātu. Lai gan perioda vidū nopelnīto vairākumu rīdzinieki neizmantoja, tomēr 16.minūtē Makmilans ar identisku metienu kā SKA pirmajos vārtos panāca jau 3:2 “Dinamo” labā. Nedaudz vēlāk Aleksanders Salāks apturēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu, tomēr trešdaļas pēdējā minūtē viņu pārspēja Kuzmenko.

Spēles trešajā periodā SKA atguva iniciatīvu un apmētāja Salāka sargātos vārtus, turklāt trešdaļas 13.minūtē tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Mača pēdējās minūtēs traumu guva SKA vārtsargs Aleksejs Meļņičuks, kura vietā stājās Magnuss Hellberjs. Trešajā periodā vārti netika gūti un spēle turpinājās pagarinājumā.

Papildlaika pirmajā minūtē Salāks lieliskā manierē glāba rīdziniekus no zaudējuma, bet nākamajā minūtē pēc izgājiena vienatnē pret Hellberju tika klupināts Rēdlihs. Uz SKA vārtiem tika nozīmēts “bullītis”, kas tika uzticēts Andrim Džeriņam, taču viņa raidījums starp kājsargiem tika neitralizēts. Divas minūtes pirms pagarinājuma beigām pēc izgājiena divatā pret vienu pretinieku Kārters Eštons burzmā palīdzēja iestumt ripu vārtos, tiesneši devās skatīties videoatkārtojumu un “golu” neieskaitīja.

Arī pieliktajā piecminūtē vārti netika gūti un mača uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. Tajā no rīdziniekiem metienus izpildīja Gints Meija, Eštons, Bens Māršals un Dārziņš, taču neviens “Dinamo” hokejista metiens savu mērķi nesasniedza un tika piedzīvots zaudējums.

Jau ziņots, ka rīdzinieki piektdien ar rezultātu 2:3 viesos piekāpās “Soči” vienībai. “Dinamo” zaudējumus piedzīvojusi pēdējās četrās spēlēs, nesenāko uzvaru gūstot 25.oktobrī pret Minskas “Dynamo”. Savukārt SKA pēdējā spēlē ar 1:2 piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv”, bet iepriekšējās četrās spēlēs tika pie vismaz viena punkta.

Pēc šīs spēles “dinamieši” atgriezīsies mājās, kur pēc izlašu pārtraukuma paredzētas piecas cīņas. Pirmajā jātiekas ar Ufas “Salavat Yulaev”, tālāk jau ceturto reizi šajā sezonā jāspēlē ar Maskavas “Spartak”, bet trešais duelis paredzēts pret Maskavas apgabala “Vityaz”. Pēdējās divas mājas spēles pirms kārtējā izbraukuma paredzētas ar “Sochi” un Maskavas “Dynamo” klubiem.

Šobrīd Rīgas klubs ar 17 punktiem 25 spēlēs ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē, bet SKA ar 32 punktiem 27 cīņās ir otrā.

Abi klubi KHL čempionātā savā starpā kopumā tikušies 38 reizes, no kurām “dinamiešiem” tikai deviņās izdevies uzvaru izcīnīt pamatlaikā. Vēl trīs panākumi gūti papildlaikā vai “bullīšos”, bet ārpus KHL čempionāta vienības tikušās četras reizes, tikai reizi panākumu gūstot “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.