Divkārtējais Latvijas čempions rallijā kļūst par visu laiku jaunāko WRC posma uzvarētāju

18/07/2021 15:34
Kalle Rovanpere

Divkārtējais Latvijas čempions rallijā Kalle Rovanpere no Somijas svētdien Igaunijā 20 gadu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko pasaules rallija čempionāta (WRC) posma uzvarētāju.

“Toyota Gazoo” pilots Rovanpere par sezonas septītā posma līderi kļuva piektdien pēc ceturtā ātrumposma, turpmāko sacīkšu gaitā neizlaižot no rokām pirmo vietu.  Aiz viņa palika divi “Hyundai Shell Mobis” piloti, īrs Kreigs Brīns un beļģis Tjerī Nevils. Brīns zaudēja 59,9 sekundes, bet Nevils atpalika vēl 12,5 sekundes. Nepilnas 12 sekundes aiz pirmā trijnieka palika Rovanperes komandas biedrs un kopvērtējuma līderis Sebastjans Ožjē no Francijas.

Rovanpere WRC debitēja 2017.gadā, bet pirmo reizi uz goda pjedestāla kāpa pērn, kad Zviedrijā izcīnīja trešo vietu. Šosezon viņš bija otrais posmā Somijā, bet svētdien pirmo reizi karjerā kāpa uz paša augstākā pakāpiena. Pirms tam visu laiku jaunākais WRC posma uzvarētājs bija “Toyota” komandas tagadējais vadītājs Jari Mati Latvala, kurš rekordu uzstādīja 2008.gadā, 22 gadu vecumā uzvarot posmā Zviedrijā.

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis junioru klasē (JWRC) pirms pēdējā ātrumposma bija ceturtie. Pamatīgu vilšanos jau piektdien piedzīvoja Igaunijas līdzjutēji, kad mājinieku favorīta Ota Tenaka (“Hyundai Shell Mobis”) ekipāža jau rīta sesijā izstājās no dienas sacensībām, tādējādi neturpinot cīņu par augstvērtīgu pozīciju. Neliels mierinājums ir pēdējā ātrumposmā izcīnītā uzvara, kas dod piecus papildu punktus kopvērtējumā.

WRC kopvērtējumā pārliecinošs līderis ar 148 punktiem ir Ožjē, kuram ar 111 punktiem seko Igaunijā piektajā vietā palikušais brits Elfins Evanss, kamēr trešais ar 95 punktiem ir Nevils. Rovanperem ir 82 punkti un ceturtā vieta, bet piektais ar 74 punktiem ir Tenaks. Šosezon iecerēti 12 etapi. Iepriekšējā sezonā čempiona tronī atgriezās Ožjē, kurš izcīnīja savu septīto titulu karjerā.