Dukura audzēknis Vestons lauž sava trenera rekordu un svin ceturto uzvaru šosezon

10/02/2023 20:03
Mets Vestons

Mets Vestons no Lielbritānijas skeletona izlases, kurā strādā Martins Dukurs, un nīderlandiete Kimberlija Bosa piektdien Insbrukā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posmā.

Vestons, kurš bija ātrākais abos braucienos, finišēja minūtē un 42,96 sekundēs. Viņš par 0,36 sekundēm apsteidza dienvidkorejieti Sunggi Džungu un par 0,49 sekundēm – ķīnieti Čeņu Veņhao. Jāatzīmē, ka otrajā braucienā Vestons pārspēja Dukuram piederošo Insbrukas trases rekordu. Vācieši Kristofers Grothērs, Aksels Jungks un Felikss Keizingers ieņēma attiecīgi ceturto, septīto un astoto vietu, bet pārējās vietas labāko sešiniekā aizpildīja Ķīnas un Dienvidkorejas braucēji.

Sievietēm Bosai izdevās uzvarēt pēc 11.vietas pirmajā braucienā, viņai no brauciena uzvarētājas amerikānietes Helijas Klārkas atpaliekot 0,3 sekundes. Otrajā braucienā viņa sasniedza labāko laiku, bet Klārka – tikai astoto. Divu braucienu summā Bosa trasē pavadīja minūti un 46,35 sekundes, bet amerikāniete – par 0,28 sekundēm vairāk.

Trešā ar piekto un trešo laiku braucienos bija Beļģijas sportiste Kima Meilemansa, uzvarētājai zaudējot 0,33 sekundes. Ceturtajā vietā ierindojās austriete Janīne Floka un Kanādas braucēja Mirela Rahņeva, uzvarētājai zaudējot 0,35 sekundes, bet sestā bija britu sportiste Lora Dīsa. Labākā no vācietēm Zuzanne Krēere ierindojās septītajā vietā.

Vīriešiem startēja 20 skeletonisti, sievietēm – 19 sportistes. Latvijas skeletonisti šajā sezonā Pasaules kausa apritē nestartē.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriešiem līderis joprojām ir divu posmu uzvarētājs Grothērs, kurš sakrājis 1456 punktus. Pasaules un Eiropas čempions Vestons, kurš uzvarējis četros posmos, pie tam – trijos pēdējos, ar 1380 punktiem izvirzījies otrajā vietā, bet Jungks ar 1322 punktiem par punktu apsteidz vēl vienu britu sportistu Markusu Vaietu.

Sievietēm pirmā ar 1397 punktiem joprojām ir vāciete Tīna Hermane,  kura piektdien ieņēma vien desmito vietu. 1370 punkti ir Bosai, bet 1339 punkti – Rahņevai, kura par 39 punktiem apsteidz Krēeri.

Pēdējais Pasaules kausa posms skeletonā nākamnedēļ notiks Siguldā.