Džeriņa vārti palīdz komandai iekļūt Dānijas finālā, Ābolam un Marenim sezona galā

11/04/2023 23:02
Andris Džeriņš

Dānija

Šovakar Dānijas hokeja līgas finālā iekļuva Andra Džeriņa pārstāvētā Herningas “Blue Fox”, kas pusfināla izšķirošajā spēlē ar 5:2 pieveica Esbjergas “Energy”, sērijā triumfējot ar 4-3.

Džeriņš skaitliskajā vairākumā guva “Blue Fox” piektos vārtus. Tas pieredzējušajam uzbrucējam bija ceturtais vārtu guvums izslēgšanas spēlēs un ar 12 (4+8) punktiem viņš ir līgas septītais rezultatīvākais spēlētājs.

Herningas vienība finālā spēkosies ar pamatturnīra uzvarētāju Olborgas “Pirates”.

Zviedrija

Savu dalību Zviedrijas augstākās līgas (SHL) čempionātā noslēdza “Orebro”, kuras sastāvā spēlē Rodrigo Ābols un Rihards Marenis. “Orebro” pusfināla mačā ar 0:1 atzina Šellefteo AIK pārākumu un sērijā piedzīvoja neveiksmi ar 2-4.

Abi latviešu uzbrucēji spēlēja vienā virknējumā. Ābols 19 minūtēs un 56 sekundēs izdarīja divus metienus pa vārtiem, uzvarēja desmit no 12 iemetieniem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu. Tikmēr Marenim nedaudz vairāk kā 13 minūtēs pa vienam metienam, noraidījumam un spēka paņēmienam.

Ābols un Marenis ir iekļauti Latvijas izlases kandidātu sarakstā gaidāmajam pasaules čempionātam. Piedzīvotais zaudējums nozīmē, ka abi uzbrucēji varēs pievienoties valstsvienības treniņiem.

Čehija

Čehijas ekstralīgas pusfinālā panākumu svinēja Vītkovices “Ridera” bez diskvalificētā Roberta Bukarta ierindā. “Ridera” sērijas piektajā mačā ar 3:2 papildlaikā pieveica “Mountfield”.

Jau vēstīts, ka Bukarts tika sodīts par savām darbībām sērijas ceturtajā spēlē. Nākamajā duelī latvietis gan varēs atgriezties laukumā un censties palīdzēt Vītkovicei panākt izlīdzinājumu – sērijas pirmajās trīs cīņās tika piedzīvoti zaudējumi, taču tagad divi izcīnītie panākumi pēc kārtas sērijā ļāvis samazināt deficītu līdz 2-3.