Džeriņam vārtu guvums komandas zaudējumā

13/03/2017 22:09

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Andris Džeriņš pirmdien guva vārtus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Hradeckrālovas “Mountfield” komandu no zaudējuma Čehijas hokeja ekstralīgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

“Mountfield” savās mājās ar 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) atzina Litvīnovas “Verva” pārākumu, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Džeriņš ar precīzu metienu izcēlās 20 sekundes pirms trešā perioda beigām, samazinot starpību līdz minimumam, taču atlikušajā laikā “Verva” uzvaru nosargāja.

Rezultātu šajā mačā atklāja mājinieki, bet Litvīnovas komanda katrā no periodiem iemeta pa vienai ripai, uzvaras vārtus gūstot 51.minūtē, kad precīzs bija Rostislavs Martineks.

Džeriņš, kurš darbojās “Mountfield” pirmajā uzbrucēju virknējumā, spēlēja 17 minūtes un 41 sekundi, izdarot trīs metienus, vienu spēka paņēmienu un bloķējot vienu metienu. Viņš uzvarēja 12 no 16 iemetienos, spēli noslēdzot ar negatīvu lietderības rādītāju -1.

Sērijas otrā spēle otrdien atkal notiks Hradeckrālovā.

“Mountfield” Čehijas čempionāta pamatturnīru noslēdza ceturtajā vietā, bet “Verva” bija pozīciju zemāk.

Džeriņš regulārajā čempionātā 35 mačos atzīmējās ar 14 vārtiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un pozitīvu lietderības rādītāju +15, kas bija dalīts labākais komandā.

LETA jau ziņoja, ka Roberta Bukarta pārstāvētā “Zlīn” izslēgšanas spēlēs netika.

Regulārajā čempionātā Bukarts 50 spēlēs guva 19 vārtus un 18 reizes asistējis partneriem, ar 37 punktiem kļūdams par 13.rezultatīvāko spēlētāju līgā, tomēr “Zlīn” komanda palika divu punktu attālumā no labāko desmitnieka un dalības izslēgšanas sacensībās.

Četras pamatturnīra vājākās komandas, saglabājot regulārajā čempionātā izcīnītos punktus, uzsāka divu apļu miniturnīru, divām labākajām pēc tā saglabājot vietu Čehijas augstākajā līgā. Tomēr jau pirms šī turnīra sākuma bija zināms, ka pirmās divas vietas sadalīs “Zlīn” un “Olomouc” komandas, kamēr pēdējās divās pozīcijas – Karlovi Vari “Energie” un Pardubices “Dinamo”.