Dzierkals par atgriešanos izlasē, spēlēšanu Zviedrijā un lomas maiņu

08/11/2023 09:18
Nokopēts
Mārtiņš Dzierkals

Latvijas hokeja izlase pirmdien uzsāka gatavošanos pārbaudes spēlēm pret Franciju. Ja mači novembra pārtraukumā parasti tiek izmantoti, lai novērtētu valstsvienības tuvākās rezerves, arī šoreiz, līdzīgi kā pērn, sastāvā iekļauts ir Mārtiņš Dzierkals – uzbrucējs, kurš pavasarī bija Latvijas “bronzas izlasē”. Pēc valstsvienības pirmā treniņa Dzierkals sarunā ar portālu “Sportazinas.com” pastāstīja par emocijām, atgriežoties Latvijā un pievienojoties izlasei, kā arī komentēja situāciju savā klubā Zviedrijā.

“Ļoti patīkamas sajūtas,” par atgriešanos izlasē teica Dzierkals. “Vienmēr novērtēju brīžus, kad apkārt visi runā latviešu valodā, ir patīkami atgriezties pie ģimenes, draugiem. Protams, arī šeit izlasē ir savi džeki, ar kuriem ir kopā spēlēts. Sezonas laikā, kā man, piemēram, Zviedrijā, ir pavisam citādāk. No šī paņemšu jaunu enerģiju.”

Dzierkals ir viens no septiņiem hokejistiem, kurš pavasarī spēlēja pasaules čempionātā, kā arī tagad ir saņēmis izsaukumu uz izlasi. “Ar jebkuru ir patīkami satikties, bet, protams, ka mums [bronzas izlases spēlētajiem] pavasarī bija lieli piedzīvojumi. Viss ir pozitīvi, katrs no savas pasaules puses ir atlidojis, esam priecīgi viens otru satikt,” atzina uzbrucējs.

Rubīns: Novembrī Latvijā pēdējo reizi esmu bijis pirms kādiem astoņiem gadiem

Četru PČ dalībnieks Dzierkals šajā izlases modelī ir viens no pieredzes bagātākajiem hokejistiem. Kā pauda pats spēlētājs, tad ar tādu statusu ir nedaudz grūti aprast. “Visus [jaunos] līdz galam vēl nezinu. Pats laikam vecs sāku palikt, kad izlasē nāk iekšā jaunie ar aizsargrežģiem, kad pats to vēl nesen izmantoju. Tā tas dzīvē notiek, viss iet uz priekšu, jaunāki nepaliekam. Bet būs interesanti,” sacīja Dzierkals.

Lai gan Dzierkals šajā valstsvienības sasaukumā, visdrīzāk, būs viens no komandas līderiem, viņš pats atklāja, ka ar galveno treneri Hariju Vītoliņu konkrēti par lomu vēl nav runāts. “Skatīsimies – kā būs, tā būs. Izlasē kādu laiciņu esmu bijis. Haris zina, ko dara, un kā viņš teiks, tā arī darīsim. Varbūt viņš gribēs dot iespēju jaunajiem, varbūt mums [nedaudz pieredzējušākajiem]. Jebkurā gadījumā priekšā mums ir divas spēles, pret kurām attieksimies nopietni,” uzsvēra Dzierkals.

Izlases treneru korpusā arī šogad ir iekļauts Lauris Dārziņš. Treniņa beigās Dzierkalam ar Dārziņu bija vairāku minūšu ilga saruna. “Ar Lauri sen nebijām redzējušies, kopā ar viņu esmu spēlējis. Ar viņu vienmēr ir interesantas sarunas, gudrs džeks, tāpēc tā arī sanāca. Noteikti būs vēl vairākas šādas interesantas sarunas,” pārliecināts bija Dzierkals.

26 gadus vecais uzbrucējs šosezon spēlē Zviedrijas līgā (SHL), pārstāvot “Skelleftea” vienību. “Paši [ar Vītoliņu] sazinājāmies, pats ļoti gribēju atbraukt. Tāpat tā ir iespēja būt nedēļu mājās – sezonas ir garas un tu esi ārvalstīs. Vienmēr ir patīkami savienot hokeju ar iespēju atbraukt uz Latviju. Ja tu netiec izsaukts uz izlasi, tad būtu jāpaliek klubā un jātrenējas, tā kā tajā [spēlēšanā izlasē arī sezonas laikā] redzu tikai plusus. Mazliet citādāku hokeju arī uzspēlēšu, iespēja arī izrauties no rutīnas,” pauda Dzierkals.

Ja sezonas ievadā Dzierkals bija patiešām “karsts” un pirmajās četrās Čempionu līgas spēlēs izcēlās ar trīs vārtiem, tad turpinājums sanācis klusāks – Dzierkals 16 SHL mačos pretinieku vārtsargus pārspējis tikai vienu reizi. “Es jau jokoju, ka esmu internacionāls spēlētājs – visām citām līgām varu iemest. Bet, kā jau teicu, loma ir mazliet citādāka, goli spēlē pieci pret pieci nāk mazliet grūtāk,” problēmas ar rezultativitāti centās skaidrot Dzierkals. “Čempionu līgā ir cits spēles stils, klubi no dažādām valstīm. Ir viegli pajautāt, kāpēc nekrīt iekšā. Tiešām nezinu [iemeslu problēmai].”

Mārtiņš Dzierkals

Mārtiņš Dzierkals | Foto: “Skelleftea”

“Ļoti labs hokejs,” spēlēšanu Zviedrijā komentēja Dzierkals. “Pavisam citādāks, kāds jebkad pieredzēts. Iepriekš esmu spēlējis Somijā, Čehijā, Amerikā, KHL – Zviedrijas hokeju nevar salīdzināt ar nevienu no tiem. Ļoti smags hokejs, visi spēlētāji ir strādājoši. Protams, ka rezultativitāte nav tik laba, taču esmu mazliet citādākā lomā kā citos gados – vairāk spēlēju mazākumos.”

Par to, vai sevi Dzierkals sevi Zviedrijā redz ilgtermiņā, viņš savos komentāros bija piesardzīgs. “Redzēsim, kā būs. Kā jau esam pārliecinājušies – katrs meklē sev labumu. Līdz šim katrs piedāvājums kaut kādā veidā ir palīdzējis iet uz labo pusi. Tagad gan ir grūti kaut ko pareģot,” atzina hokejists.

Preses konferencē pirms izlases pirmā treniņa Vītoliņš izteicās, ka Dzierkala statistika Zviedrijā gan ir maldinoša, jo viņš dara daudz melnā darba. “Esmu nolīgts, lai strādātu. Klubs mani ir ieraudzījis, viņi ir redzējuši manas labās puses. Viņi jau no pirmās dienas teica, ka man būs liela loma mazākumā. Tas ir mans darbs, es eju, strādāju, daru visu komandas labā. Tā ir viena no manām īpašībām, ka mani ieliekot vienalga kur, es darīšu visu to labāko,” teica Dzierkals.

“Ir ļoti saspringta tabula. Pirms pēdējās spēlēs bijām otrie, tagad jau esam astotie,” situāciju SHL ieskicēja Dzierkals. “Uzvari vienu spēli un viss ļoti mainās. Komanda mums ir ļoti laba, nav jautājumu par to, ka iesim uz augstiem mērķiem. “Skelleftea” jau pēdējos piecus gadus ir bijusi virsotnē. Šobrīd traumu dēļ ir tāds neliels nogrieznis ar zaudējumiem, bet esmu pārliecināts, ka pavērsīsim visu uz labu.”

Lai gan sezonas ievads rezultativitātes ziņā Dzierkalam nav padevies tāds kā cerēts, uzbrucējs atzina, ka tas viņa spēles stilu gaidāmajos pārbaudes mačos pret Franciju nemainīs un viņš savus individuālos mērķus nenostādīs augstāk par komandas interesēm. “Vienalga, kur es spēlēju, es eju un daru to, ko māku. Mērķis būs tikt pie divām uzvarām, pret francūžiem nopietni gatavojamies.”

Vītoliņš: Tas ir Latvijas izlases pirmais sastāvs, kas ir uz doto brīdi

TOP notikumi
1
X
2
3.1
3.4
2.15
5
4.4
1.55
19.07
4
3.75
1.65
1.49
4.6
5.5
1.19
7.5
11.5
1.3
-
3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām