Dzierkals: Piederu “Maple Leafs”, tas nozīmē, ka nevaru runāt ar nevienu citu NHL komandu

Mārtiņš Dzierkals, sportazinas.com
Mārtiņš Dzierkals | Foto: Raimonds Volonts

Latvijas izlases uzbrucējs sarunā ar “Hattrick ar Puči”…

“Šobrīd piederu Toronto “Maple Leafs”, tas nozīmē, ka nevaru runāt ar nevienu citu NHL komandu,” savu situāciju Ziemeļamerikā skaidro 22 gadus vecais Dzierkals.

Kā zināms, Dzierkals šovasar nav spējis vienoties ar Kontinentālās hokeja līgas vienību Rīgas “Dinamo”. “Līguma nosacījumi. Tur ir daudz mazas lietiņas, ne tikai nauda, bet arī spēles laiks, loma komandā. Standarta līgums, dažādas mazās lietiņas,” skaidroja Dzierkals.

“Šobrīd man ir baltkrievu aģents. Uzticos viņam, šis būs pirmais gads, kad ar viņu strādāšu. Cerams, ka lietas nokārtosies. Man viņu ieteica Rodrigo Laviņš,” turpināja Dzierkals. “Nevar zināt vai palikšu Eiropā. Neesmu viltīgs, bet tik pat labi var piezvanīt, ka rītdien jālido uz Toronto vai Ameriku,” piebilst Dzierkals.

Uz komandas galvenā trenera Ģirta Ankipāna izteiktu repliku, ka Dzierkalam jāizdomā vai viņš grib būt hokejists vai nē, Mārtiņš atbildēja apstiprinoši. “Biju aizbraucis satikties ar “Dinamo” vadību. Nezinu, kā tas viss tika pateikts, varbūt tas ir no konteksta izrauts, bet strādāt, protams, es gribu – gribu būt hokejists. Tas, kā lietas izvērtīsies, nezinu, redzēs kā būs,” situāciju centās izskaidrot Dzierkals.

“Tas viss jau ir ievilcies ilgākā laika posmā. Runājām ar “Dinamo” jau divus mēnešus atpakaļ. Pagaidām esmu savu galvu nolicis tā – trenējos un esmu gatavs jebkuram scenārijam,” skaidroja 22 gadus vecais hokejists.

“Cepuri nost viņiem – viņi ļoti labi ir sākuši sezonu. Uzvarēja sezonas pirmo spēli. Man prieks par tiem čaļiem, ar kuriem kopā esmu spēlējis,” atklāja uzbrucējs.

“Gribu atstāt papīru lietas aģentam – lai strādā un dara. Tāpēc arī viņš ir domāts. Šobrīd fokusējos uz to, lai kļūtu labāks, lai jebkurā situācijā, kaut rītdien, ja kāds man piezvana, sakot, ka man jābrauc, būtu gatavs.”

“Man patīk radīt momentus,” savu spēles stilu komentē hokejists. “Spēlēt ar ripu, atdot piespēles, palīdzēt partneriem atbrīvot vietu. Nezinu vai varu sevi nosaukt par punktu mašīnu vai pleimeikeru. Varu pielagoties un spēlēt arī trešajā vai ceturtajā maiņā.”

“Kapēc neizdevās noturēties AHL? Mani pasauca augšā, nospēlēju četras spēles. Jocīgi es nejutos. Toronto “Marlies” dabūja kausu tajā gadā: viņiem bija ļoti laba komanda, kas vinnēja daudzas spēles pēc kārtas. Viņiem bija daudz traumēto, mani pasauca augšā no ECHL. Tās spēles, kad biju tur, līdz trešajam periodam spēles bija saspringtas – 2:2, 2:3. Tādas, kuras jāizvelk. Man kā jaunajam tādēļ nedeva baigo iespēju,” laiku AHL atceras uzbrucējs.

 

Iepriekš Dzierkals atklājis, ka būtu bijusi kļūda piekrist “Dinamo” izteiktajam piedāvājumam, norādot, ka karjeru veiksmīgi var attīstīt arī citās līgās.

Aizvadītajā sezonā 22 gadus vecais Dzierkals 42 spēlēs guva piecus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles, tiekot izvirzīts KHL sezonas labākā jaunā spēlētāja balvai.

Vairāk par Dzierkala situāciju lasi blogā:

Kur piezemēsies talantīgais Dzierkals?

 

 

Dzierkals: Trenējos un esmu gatavs jebkuram scenārijam

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par