Eidukai 24. vieta, Vīgants ārpus TOP 50 Pasaules kausa posmos

12/03/2022 16:43
Patrīcija Eiduka

Distanču slēpošana sievietēm

Patrīcija Eiduka sestdien Pasaules kausa (PK) posmā Fālunā desmit kilometru distancē brīvajā stilā ieguva 24.vietu, uzvaru PK sezonas pēdējās sacensībās svinot norvēģietei Terēzei Juhaugai. Juhauga, kura pēc šīs sezonas beidz sportistes karjeru, distanci veica 22 minūtēs un 34,4 sekundēs, izcīnot savu 82.uzvaru PK posmos.

Juhauga par 35,9 sekundēm apsteidza Jonnu Sundlingu no Zviedrijas, bet par 36,3 sekundēm – amerikānieti Džesiju Diginsu. Eiduka uzvarētājai zaudēja minūti un 38,1 sekundi. Viņas rezultāts atbilst 57,94 FIS punktiem. Startēja 56 sportistes.

Uzvaru kopvērtējumā jau bija nodrošinājusi krieviete Natālija Ņeprjajeva, kura sakrāja 973 punktus. Otrā ar 793 punktiem finišēja Diginsa, trešā ar 772 punktiem – zviedriete Eba Andersone. Eiduka sestdien nopelnīja septiņus punktus PK kopvērtējuma vērtējumā un ar 43 punktiem sezonu pabeidza 66.vietā 123 punktus nopelnījušo slēpotāju vidū.

Distanču slēpošana vīriešiem

Raimo Vīgants sestdien Pasaules kausa (PK) posmā Fālunā 15 kilometru distancē brīvajā stilā uzrādīja 58.vietu, uzvaru PK sezonas pēdējās sacensībās svinot norvēģim Dīdrikam Tensetam. Tensets distanci veica 31 minūtē un 57,6 sekundēs. Par deviņām sekundēm no norvēģa atpalika zviedru slēpotājs Kalle Halfvarsons, bet par 20,4 sekundēm – Tenseta tautietis Haralls Estbergs Āmunnsens.

Vīgants uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 25,8 sekundes. Viņa rezultāts atbilst 85,86 FIS punktiem. Startēja 75 sportisti. Fālunā notiek sezonas pēdējais Pasaules kausa posms, jo sākotnēji paredzētais sezonas noslēgums Krievijas pilsētā Tjumeņā Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ ir atcelts.

Pēdējos divos posmos arī nestartē Krievijas un Baltkrievijas slēpotāji. Sievietes sestdien sacenšas desmit kilometru distancē brīvajā stilā. Uzvaru kopvērtējumā jau bija nodrošinājis norvēģis Juhanness Klēbo, kurš finišēja pirmais ar 1375 punktiem. Otro vietu ar 878 punktiem ieņēma krievs Aleksandrs Boļšunovs, trešo ar 744 punktiem – soms Īvo Niskanens. Sievietēm uzvaru jau nodrošinājusi krieviete Natālija Ņeprjajeva.

Biatlons vīriešiem

Nestartējot Latvijas pārstāvjiem sestdien Otepē Pasaules kausa (PK) biatlonā posmā 15 kilometru distancē ar kopēju startu uzvarēja norvēģis Vetle Šostads Kristiansens, bet francūzis Kentēns Fijons-Majē trīs sacensības pirms sezonas beigām kļuva par Pasaules kausa ieguvēju.

Fijons-Majē, kurš par uzvarētāju PK kopvērtējumā kļuva pirmo reizi, reizi kļūdījās trešajā šaušanā, taču ar to pietika, lai palaistu garām Kristiansenu, kurš šāva ideāli. Norvēģis distancē pavadīja 34 minūtēm un 29,6 sekundes, par 5,9 sekundēm apsteidzot Fijonu-Majē un par 15,5 sekundēm – vēl vienu norvēģu biatlonistu Sīvertu Bakenu, kurš reizi kļūdījās trešajā šaušanā.

Ceturtais finišēja francūzis Antonēns Gigonā, piektais – vācietis Eriks Lesers, sestais – itālis Lukass Hofers. Šajā disciplīnā pēc trim no četrām sacensībām līderis ar 142 punktiem ir Fijons-Majē. Viņam ar 127 punktiem seko Kristiansens un ar 123 punktiem – vācietis Benedikts Dolls.

Trīs sacensības pirms PK sezonas beigām Fijons-Majē ar 870 punktiem ir kļuvis neaizsniedzams konkurentiem. Viņa tautietim Emiljenam Žakelēnam ir 625 punkti, bet zviedrs Sebastians Sāmuelsons sakrājis 596 punktus.Sestdien vēl distancē  ar kopēju startu sacenšas sievietes, bet svētdien noritēs jauktā stafete un jauktā pāru stafete. Pasaules kausa posms biatlonā Otepē trasē Igaunijā notiek pirmo reizi. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.

Biatlons sievietēm

Nestartējot Latvijas pārstāvēm sestdien Otepē Pasaules kausa (PK) biatlonā posmā 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu uzvarēja zviedriete Elvīra Ēberga. Viņa savu ceturto uzvaru individuālajās distancēs izcīnīja, distancē pavadot 34 minūtes un 46,1 sekundi, kā arī reizi kļūdoties otrajā šaušanā.

Ēberga par 4,5 sekundēm apsteidza vācieti Denīzi Hermani, kura šaušanā kļūdījās divreiz, un par 4,8 sekundēm – norvēģu biatlonisti Marti Ulsbū-Reiselanni, kura reizi kļūdījās trešajā šaušanā. Šajā disciplīnā pēc trim no četrām sacensībām līdere ar 123 punktiem ir Itālijas biatloniste Doroteja Vīrere. Viņa par trim punktiem apsteidz Ēbergu un par 21 punktu – francūzieti Žistīni Brezāzu-Bušē.

Visu disciplīnu kopvērtējumā pirmā ir Reiselanne, iekrājot 807 punktus. Otrā ar 725 punktiem ir Elvīra Ēberga, bet trešo vietu ar 618 punktiem ieņem Hanna Ēberga. Bendika guvusi 108 punktus un ir 43.pozīcijā. Svētdien noritēs jauktā stafete un jauktā pāru stafete. Pasaules kausa posms biatlonā Otepē trasē Igaunijā notiek pirmo reizi. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.