F-1 superzvaigzne par kādreizējo organizācijas vadītāju: Viņš ir neizglītots…

Bērnijs Eklstouns un Lūiss Hamiltons, sportazinas.com
Bērnijs Eklstouns un Lūiss Hamiltons | Foto: F-1

Pirmās formulas (F-1) sacensību seriāla superzvaigzne organizācijas kādreizējo vadītāju Bērniju Eklstounu nosaucis par neizglītotu viņa neseno izteikumu dēļ.

Proti, 89 gadus vecais Eklstouns medijam CNN nesen izteicās par šobrīd aktuālo rasisma tēmu. Pēc viņa domām “bieži vien melnādainie cilvēki ir vairāk rasisti nekā personas, kas pieder baltajai rasei”.

“Viņa izteikumi ir skumji un liek man vilties,” BBC citē seškārtējo F-1 čempionu Hamiltonu. “Cik tālu mums vēl jāaiziet, lai beidzot sāktu eksistēt patiesa vienlīdzība? Ja kāds, kurš vairākas desmigades vada organizāciju, nav izglītots un nesaprot problēmas, ar kurām, mēs, melnādainie saskaramies katru dienu, kā mēs varam gaidīt, ka cilvēki, kas strādā pie viņa, spēs to saprast? Viss sākas jau no pašas augšas.”

“Es turpināšu darīt visu, lai mūsu sports būtu pieejams visiem,” noteica Hamiltons. “Ir jārada tāda pasaule, kas arī minoritātēm spēj nodrošināt vienlīdzīgas iespējas.”

2017. gadā Eklstouns pārtrauca savu teju 40 gadus ilgo vadīšanu Pirmajā formulā, un šobrīd organizācija atrodas “Liberty Media” paspārnē.

Tikmēr Hamiltons ir viens no visu laiku izcilākajiem F-1 braucējiem, kurš 84 reizes triumfējis atsevišķos posmos (otrs augstākais rādītājs vēsturē) un sešas reizes kopvērtējumos. Lai atkārtotu Maikla Šūmahera rekordu, Hamiltonam jāizcīna vēl viena uzvara sezonas kopvērtējumā, bet, gūstot astoņus panākumus, viņš kļūtu par rekordistu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par