F1 nākamajā sezonā plāno aizvadīt 23 GP posmus

F1
F1 | Foto: formula1.com

Pirmās formulas (F-1) rīkotāji nākamajā sezonā plāno aizvadīt 23 “Grand Prix” posmus, otrdien ziņo Vācijas žurnāls “Auto, Motor und Sport”.

Laikraksts ziņo, ka visas F-1 komandas ar organizatoru jauno plānu tika iepazīstinātas pirmdien. “Auto, Motor und Sport” žurnāla rīcībā esošā informācija liecina, ka nākamās sezonas kalendārā iekļauts rekordliels sacensību skaits (23), bet pirmais etaps 21.martā paredzēts Austrālijā.

Trīs dienas iepriekš paredzēti testa braucieni.

Tāpat zināms, ka līdz 1.augustam, visticamāk, bolīdi būs redzami arī Francijas, Austrijas, Anglijas un Ungārijas trasēs. Pārējo posmu norises laiks un vieta vēl nav zināma, bet plānots, ka F-1 sezonas beigas decembrī notiks Abū Dabī.

Lai arī Covid-19 pandēmijas turpmākā izplatība vēl nav paredzama, F-1 sacensību rīkotāji komandas neiepazīstināja ar plānu B, jo uzskata, ka būs pietiekami daudz laika, lai rastu iespēju aizvadīt visas 23 sacīkstes.

Jau šajā sezonā F-1 organizatori bija ieplānojuši rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču Covid-19 radītās pandēmijas dēļ kalendārā palika 17 etapi.

Šajā nedēļas nogalē Itālijā notiks 13.sezonas posms.

Pagājušajā nedēļas nogalē Portugālē savu 92.uzvaru F-1 posmos svinēja brits Lūiss Hamiltons, tādējādi kļūstot par visu laiku uzvarām bagātāko pilotu F-1 seriālā. Par vienu mazāk savulaik iekrāja leģendārais vācietis Mihaels Šūmahers.

Hamiltons pārliecinoši dodas pretī savam septītajam titulam, 12 posmos iekrājot 265 punktus. Par trīs uzvaru tiesu atpaliek Valteri Botass, kura kontā ir 179 punkti, bet trešais ar 162 punktiem ir Makss Verstapens.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču koronavīrusa pandēmijas dēļ organizatori šobrīd apstiprināta 17 posmu norisi.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Hamiltons, kurš triumfēja sesto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par