Federācijas iesniegušas pašvērtējumus sniegumam Pekinas OS

23/03/2022 16:07
Nokopēts
Latvijas kamaniņu braucēju komanda

Visaugstāk savu sportistu sniegumu 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs novērtējušas Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) un Latvijas Slidošanas asociācija (LSA), liecina federāciju sniegtais pašvērtējums Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē.

Trešdien LOK Izpildkomitejas sēdē tika izvērtēti Latvijas olimpiskās komandas “Pekina2022” sportistu starti. Sēdes laikā katra olimpiādē pārstāvētā sporta veida federācija iepazīstināja ar savu atlētu snieguma analīzi un pašnovērtējumu. Uzklausot federāciju pārstāvju ziņojumus un rezultātu analīzi, LOK Izpildkomiteja novērtēja kopējo Latvijas sportistu sniegumu Pekinā kā labu.

LKSF un LSA vērtējumā sportisti par savu sniegumu Pekinā pelnījuši astoņas no desmit ballēm. Kamaniņu sportisti Kristers Aparjods, Elīza Tīruma un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme komandu stafetē izcīnīja bronzas medaļu un bija vienīgie, kas Latvijai sarūpēja godalgu februārī aizvadītajās olimpiskajās spēlēs. Savukārt LSA paspārnē esošie jaunie šorttrekisti Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš 500 un 1500 metros uzrādīja cienījamus rezultātus, bet Deniss Vasiļjevs bija augstajā 13.pozīcijā daiļslidošanā.

Ar septiņām ballēm savu sniegumu novērtēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) – šīs federācijas pārraudzībā esošie sportisti labāko rezultātu sasniedza bobsleja četrinieku sacensībās, kur Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža izcīnīja piekto vietu. Sešinieku par izlases sniegumu ielikusi Latvijas Hokeja federācija (LHF). Hokejisti olimpiskajās spēlēs zaudēja visās piecās spēlēs un ierindojās 11.pozīcijā 12 komandu konkurencē.

Savukārt Latvijas Biatlona federācija (LBF) Baibas Bendikas sniegumu novērtējusi ar trijnieku. Sportistei gan augstvērtīgus rezultātus liedza sasniegt saslimšana pirms olimpiskajām spēlēm. Latvijas Slēpošanas federācija (LSF) saviem sportistiem – distanču slēpotājiem, kalnu slēpotājiem un ziemeļu divcīņniekam – kopējo vērtējumu nav ielikusi. LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver, ka starti Pekinā apliecinot paaudžu maiņu ziemas sporta veidos un varot cerīgi raudzīties nākotnē.

“Jaunu jaudu pēdējo divu sezonu garumā ieguva un demonstrēja kamaniņu sports. Likumsakarīgi, ka tieši viņu komanda no Pekinas atgriezās ar bronzas medaļām. Lielāko progresu salīdzinājumā ar iepriekšējām olimpiskajām spēlēm demonstrēja slēpotāji, uzrādot vēsturiski vislabāko sniegumu. Šajā sporta veidā ir redzama izaugsme. Diemžēl biatlonā, skeletonā un bobslejā sportisti nesasniedza prognozētos rezultātus, tomēr ņemot vērā, ka 32 sportistiem šīs bija debijas spēles, kopumā olimpiskās komandas sniegumu vērtējam kā labu,” stāsta Tikmers.

LOK valdei, vienojoties ar olimpisko ziemas sporta veidu federācijām, tika uzdots noteikt katrai federācijai piešķiramās Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvu kvotas atbilstoši sportistu sasniegtajiem rezultātiem, motivācijai un iespējām izpildīt kvalifikācijas prasības olimpiskajās spēlēs Milānā – Kortīnā 2026.gadā, un ņemot vērā LOK budžetā šim mērķim pieejamo finansējumu. LOV ziemas sporta veidu sastāvu kvotu sadalījums tiks izskatīts LOK Izpildkomitejas sēdē 2022.gada 13.aprīlī.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.52
4.1
6.5
3.5
3.4
2.1
2.85
3
2.6
5
4
1.61
1.35
5.25
7.5
2.3
3.4
2.9
1.21
6.75
11.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām