“Ferrari” boss: Nevaram paši sev melot – mums jāsaprot kļūdas un jāveic izmaiņas

20/03/2023 19:29
Nokopēts
Frederiks Vasērs

Pirmās formulas (F-1) komandas “Ferrari” vadītājs Frederiks Vasērs pēc sezonas otrā posma Saūda Arābijā atzinis, ka viņa vadītajai vienībai  ir jāsaprot, ka “Ferrari” formulas nav pietiekami labas, lai spētu cīnīties par titulu.

Jau vēstīts, ka sezonas otrajā posmā jau otro dubultuzvaru svinēja “Red Bull” piloti. Šoreiz uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Serhio Peress, bet otrajā pozīcijā, startējot no 15. vietas, ierindojās Makss Verstapens. Trešais palika pieredzējušais Fernando Alonso (“Aston Martin”), kamēr “Ferrari” piloti Karloss Sainss un Šarls Leklērs ieņēma attiecīgi sesto un septīto vietu. Ja pērn “Ferrari” bija galvenā konkurente “Red Bull”, tad šosezon Itālijas komanda ar 26 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā Konstruktoru kausā, no sarkanajiem buļļiem atpaliekot jau par 61 punktu.

“Svarīgākais šādā situācijā ir saprast, kur mums iet labi un ko mēs darām nepareizi, taču mēs nevaram paši sev melot. Mums ir jāsaprot pieļautās kļūdas un jāveic izmaiņas, jo ir dažas jomas, kurās esam izdarījuši lietas ne tā, kā vajadzīgs. Mums ir jādodas uz priekšu, jo ar runāšanu nepietiks, lai kļūtu ātrāki,” visai tiešs komentāros bija Vasērs. “Man aina ir diezgan skaidra – mašīnas potenciāls ir labs, taču, salīdzinājumā ar “Red Bull”, ar to nepietiek, jo no formulas mēs nespējam izspiest maksimumu.”

Bijušais “Alfa Romeo” vadītājs par “Ferrari” bosu kļuva aizvadītajā starpsezonā. Iepriekšējā gadā “Ferrari” vairākkārt pieļāva stratēģiskas kļūdas, kā arī tehnisku problēmu dēļ gan Leklēram, gan Sainsam vairākos posmos nācās izstāties. Lai gan tehnika šosezon “sarkanos” jau ir paspējusi pievilt (Leklērs Saūda Arābijā saņēma starta vietu sodu), ar stratēģiju līdz šim viss bijis kārtībā. Vasērs atzina, ka, neskatoties uz samērā vājajiem rezultātiem, viņš spiedienu neizjūt.  “Es par sevi neuztraucos – ir jādomā par rezultātiem un situācijas uzlabošanu. Tajā pašā laikā ir jāsaglabā miers. Nedomāju, ka visu daram nepareizi – mūsu formulas kvalifikāciju sesijās ir kļuvušas ātrākas, kas ļāvis pietuvoties konkurentiem,” secināja “Ferrari” vadītājs.

Verstapens 24 apļos tiek līdz otrajai vietai, Saūda Arābijā uzvaru svin Peress

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām