“Ferrari” sezonas pirmajā posmā ar saukļiem uz mašīnām atbalstīs Dzanardi

30/06/2020 19:08

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta komanda “Ferrari” 2020.gada sezonas pirmajā posmā ar saukļiem uz bolīdiem atbalstīs bijušo sacīkšu braucēju Alesandro Dzanardi, kurš nepilnas divas nedēļas pēc avārijas joprojām atrodas smagā stāvoklī.

Kā vēsta ziņu aģentūra ANSA, uz spēkrata abiem sāniem būs uzlīmes ar uzrakstiem “Forza Alex” (“Uz priekšu, Aleks!”).

F-1 2020.gada sezona sāksies šajā nedēļas nogalē ar posmu Špīlbergas trasē Austrijā.

Jau ziņots, ka 53 gadus vecais itālis guva smagas galvas traumas pēc sadursmes ar pretimbraucošu kravas automašīnu, kad viņš ar savu trīsriteņu braucamo piedalījās braucienā Pjencas uz Sankviriko d’Orču. Dzanardi kopš aiz pagājušās piektdienas atrodas mākslīgi izraisītā komā un ir pieslēgts mākslīgās elpināšanas sistēmai.

Pirmdien Sjēnas slimnīca paziņoja, ka sportistam tika veikti novērojumi, pēc kuriem secināts par vēl vienas operācijas nepieciešamību. Ārsti viņa stāvokli aizvien raksturo kā smagu.

Dzanardi sportā slavu iemantojis ar savu neatlaidību un pašaizliedzību. 2001.gada 15.septembrī CART sērijas sacensībās Vācijā Dzanardi mašīnā, kas devās ārā no boksiem, apmēram ar 320 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās Aleksa Taljāni auto. Taljāni avārijā neguva nopietnus savainojumus, taču Dzanardi dzīvība vairākas dienas bija apdraudēta. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr Dzanardi zaudēja abas kājas. Viņš karjeras laikā kļuva par divkārtēju CART čempionu.

Jau nākamajā gadā pēc avārijas viņš bija atpakaļ trasē un 2007.gadā pievērsās parasportam. Itālis pēdējās divās paralimpiskajaš spēlēs izcīnījis četras zelta un divas sudraba medaļas sacensībās ratiņkrēslā, un mērķēja arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Viņš ir arī divpadsmitkārtējs pasaules čempions.

Laika posmā starp 1991. un 1999.gadu Dzanardi piedalījās 41 Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sacīkstē, pārstāvot “Jordan”, “Minardi”, “Lotus” un “Williams” komandas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

01/03/2021 13:59

Savickis: Lipons nav vienīgais hokejists, kurš izteicis vēlmi nākamsezon pārstāvēt “Dinamo”

Rīgas “Dinamo” komanda no “hokeja kartes” nepazudīs un nākamsezon plāno aizvadīt savu 14. sezonu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), pirmdien sarunā ar LETA teica kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Rīgas “Dinamo”…