FIA NEZ rallijkrosa čempionātā pieteikušies 79 Latvijas autobraucēji

07/07/2021 16:35

Nedēļas nogalē Biķernieku trasē Rīgā gaidāmajā Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionātā ar 79 Latvijas braucēju līdzdalību tiks atklāta Latvijas, NEZ Baltijas, kā arī Lietuvas rallijkrosa čempionātu sezona, ziņo organizatori.

Latvijas rallijkrosa čempionātam pieteikušies 79 dalībnieki, kas ir jauns šīs disciplīnas rekords. Divās dienās cīņas tiks aizvadītas kvalifikāciju, kā arī pusfinālu un finālu braucienos.

“Atlikušas vien dažas dienas, līdz atklāsim rallijkrosa sezonu Latvijā. Visi esam gatavi, ir pagājis ilgs laiks. Priecājamies par aktivitāti dalībnieku pieteikumos, Latvijas čempionātā esam sasnieguši rekordu, uz starta redzēsim teju 80 rallijkrosa braucējus,” par dalībnieku aktivitāti priecājas FIA NEZ Rallijkrosa čempionāta sacensību rīkotājs Jānis Bergs. “Sportistu rindas pildās, klašu sastāvi iespaidīgi, divās dienās notiks cīņas trīs čempionātu ieskaitēs, kurās piedalīsies dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm.”

Organizatori vēsta, ka plaukst spēcīgāko salonautomašīnu klase “Supercar”. Pēc garās pauzes sacensībās sagatavotas jaunas un uzlabotas jau esošās šīs klases pilnpiedziņas automašīnas. Nedēļas nogalē uz starta izies deviņas šīs klases sporta automašīnas.

Dalībnieku vidū ir pagājušā gada “Lada RX” klases čempions Edvards Egle ar “Mitsubishi Lancer evolution” sporta automašīnu un nesen Igaunijā debiju piedzīvojušais Edijs Ošs ar “Škoda” automašīnu. Dalību pieteicis arī kādreizējais autokrosa un rallija braucējs Mārtiņš Svilis, bet debiju “Supercar” klasē piedzīvos Ronalda Baldiņa sagatavotais “Ford”. Braucēju sarakstā ir arī citi latviešu un kaimiņvalstu braucēji ar jaudīgākajiem rallijkrosa spēkratiem.

“Zvērs ir ārā, esam veiksmīgi aizvadījuši treniņus ar “Ford” “Supercar” automašīnu, kura cītīgi tika būvēta jau kādu laiku. Protams, bez sāpēm neiztikt, tika kaut kas sabojāts un salauzts, bet mums ir bijis laiks visu sakārtot un esam gatavi sacensties,” atklāj rallijkrosa braucējs Baldiņš.

Viņš piebilst, ka pasākums nedēļas nogalē būs izaicinājums, un būs jāadaptējas, jo dalība pieteikta gan ar “Ford”, gan “Xtreme” kroskartu. Sestdien Baldiņš sola braukt abās klasēs un svētdien, cik būs atlicis spēka.

Sacensības Biķernieku trasē uzņems arī rallijkrosa fanus. Rīkotājs sola atrast iespēju, kā īstenot valstī noteiktos ierobežojumus, lai autosporta pasākumu varētu apmeklēt ikviens interesents.

Sacensības norisināsies pēc daļēji drošā pasākuma koncepta, kas pasākumu padara pieejamu visiem – tiem, kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, kā arī līdzjutējiem, kuri uzrāda negatīvu Covid-19 testu. Testu būs iespējams veikt arī sacensību norises vietā bez maksas – sestdien no plkst.10 līdz 12, bet svētdien no plkst.9 līdz 12.

Biļetes uz autosporta pasākumu pieejamas interneta tirdzniecības portālā “www.aula.lv”, kā arī norises vietā, taču sacensību rīkotāji atgādina, ka biļešu skaits ir ierobežots. Sestdien sezona tiks atklāta Latvijas rallijkrosa čempionātā, izšķirīgajām cīņām pusfinālos un finālā sākoties plkst.16. Savukārt NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāts un Lietuvas rallijkrosa čempionāts notiks svētdien, pusfināliem sākoties plkst.15.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…