FIBA ČL uzvarētājs tiks noskaidrots “Final 8” formātā

Kails Almens
Kails Almens | Foto: VEF Rīga

Šīs sezonas uzvarētājs Starptautiskās Basketbola federācijas () rīkotajā Čempionu līgas turnīrā noskaidrosies “Final 8” formātā, ceturtdien ziņo .

FIBA Čempionu līgas valde, balstoties uz Covid-19 pandēmijas attīstības tendencēm, pieņēmusi lēmumu mainīt izslēgšanas spēļu formātu.

Zināms, ka pēc 2020./21.gada regulārā čempionāta beigām, katras apakšgrupas divas labākās komandas sasniegs izslēgšanas spēles, kas pirmajā kārtā noritēs četrās grupās ar četru klubu līdzdalību.

Galējais komandu sadalījums pa grupām būs zināms pēc regulārā čempionāta beigām. Šīs vienības martā aizvadīs sešus mačus, no kuriem trīs būs mājās, bet vēl trīs viesos. Katras grupas divas labākās komandas sasniegs “Final 8”.

FIBA ziņo, ka “Final 8” turnīrs gaidāms maija pirmajā nedēļā. Izslēgšanas spēļu sākums paredzēts 2. un 3.martā.

FIBA vēsta, ka izslēgšanas spēļu kalendārs varētu būt zināms februārī.

E grupā pēc divām spēļu kārtām visām komandām ir pa vienai uzvarai. “VEF Rīga” ir otrā aiz “Peristeri”, kam seko “Strasbourg” un “Rytas”.

Iepriekšējā sezonā “VEF Rīga” debitēja FIBA Čempionu līgā, C grupā ar vienu panākumu 14 spēlēs ierindojoties pēdējā vietā, kamēr “Peristeri” šajā pašā grupā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

“VEF Rīga” Vecā kontinenta klubu turnīros iepriekšējo reizi piedalījās 2014./2015.gada sezonā, kad spēlēja ULEB Eirokausā.

Čempionu līgas turnīrā tiek aizvadīta piektā sezona, un iepriekš no Latvijas šajās sacensībās piedalījusies vēl tikai “Ventspils” vienība. Pirmajā gadā ventspilnieki iekļuva izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, nākamajās divās sezonās grupā ierindojoties attiecīgi piektajā un sestajā vietā un turpinot cīņu FIBA Eiropas kausā.

Arī šogad tika plānotas sacensības četrās grupās pa astoņām komandām, no kurām četras labākās iekļūst nākamajā kārtā, taču Covid-19 pandēmija ir likusi organizatoriem pieņemt lēmumu par grupu samazināšanu uz pusi.

2019./2020.gada sezona Covid-19 dēļ tika pabeigta vien septembra beigās – oktobra sākumā, kad sacensību “burbulī” Atēnās par uzvarētāju kļuva Burgosas “San Pablo”, kas finālā ar 85:74 apspēlēja mājinieku AEK.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par