FIBA iesaka desmit interesantus spēlētājus Čempionu līgā, viņu starpā viens latvietis

Artūrs Kurucs, sportazinas.com
Artūrs Kurucs (nr. 47) | Foto: Zane Bitere/LETA

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) nosaukusi desmit spēlētājus organizācijas rīkotajā Čempionu līgā, kuriem iesaka sekot turnīra gaitā. Viens no viņiem ir jaunieguvums .

“Nav tik viegli būvēt karjeru, kad tavs vecākais brālis spēlē Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Taču viņš izskatās labi un mēģina sekot savam brālim. Vidēji 14,4 punkti, 5,7 atlēkušās bumbas un 4,3 piespēlēs palīdzēja Kurucam un Latvijas U18 izlasei izcīnīt sudrabu 2018. gada Eiropas čempionātā. Vasarā U19 pasaules čempionātā viņš atzīmējās ar 15,6 punktiem, 4,4 atlēkušajām bumbām un 4,1 piespēlēm,” aizsargs raksturots ČL mājaslapā.

“Četros Latvijas-Igaunijas basketbola līgas mačos viņš caurmērā iemeta 10,5 punktus, izcīnīja 2,5 bumbas zem groziem un atdeva 3,5 piespēles. Ļoti labi cipari spēlētājam, kuram ir vien 19 gadi,” ieskatu aizsarga statistikā sniedz turnīra preses dienests.

“Latvietis nav tikai metējs, viņš ir labs arī kā saspēles vadītājs. Kurucs tiešām ir pamanāms. Vērojot viņa sniegumu rodas iespaids, ka viņam laukumā viss padodas viegli. ČL noteikti kļūs par lielu soli uz priekšu Kurucam un dalība turnīrā uzdos viņam jautājumus, uz kuriem pats Kurucs pagaidām nav atbildējis. VEF galvenais treneris Jānis Gailīts teica mums, ka šosezon mūs sagaida patīkams pārsteigums. Kas mēs tādi esam, lai nepiekristu?”

Pagājušajā sezonā 19 gadus vecais Kurucs spēlēja Spānijas pēc spēka trešajā līgā jeb LEB Plata “Grupo Eleyco Baskonia” komandā, gūstot 13,7 punktus, izcīnot 2,4 atlēkušās bumbas, kā arī izdarot 2,5 rezultatīvas piespēles partneriem. Aizsargs debitēja arī Spānijas augstākajā līgā (ACB) “Baskonia” komandas sastāvā.

Šovasar Kurucs kļuvis par VEF spēlētāju. “Esam ļoti priecīgi, ka viņš ir pievienojies mūsu komandai. Viņš ir viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes spēlētājiem, kurš nāk no basketbola ģimenes,” aizsargu raksturoja rīdzinieku galvenais treneris Gailītis. “Kuruca situācija ir tāda, ka Eirolīgas komandā konkurence ir liela un iespējas spēlēt augstākajā līmenī ir diezgan ierobežotas, mēs redzējām variantu dot viņam iespēju spēlēt un būt lielai daļai no komandas, kas ir tieši tas, kas jaunam latviešu spēlētājam ir nepieciešams. Artūrs ir apveltīts ar ļoti augstu darba ētiku, ar lielu fanātismu pieiet basketbolam, viņš ir pilnībā gatavs pieaugušo līmenim un sezonas laikā noteikti tikai progresēs,” uzskata speciālists.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par