Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) samaksās Viļņas “Rytas” klubam prēmiju 250 tūkstošu eiro apmērā par aiziešanu no ULEB Eirokausa un pievienošanos Čempionu līgas turnīram, vēsta Lietuvas basketbola žurnālists Donāts Urbons.
Pirms nedēļas kļuva zināms, ka pieckārtējā Lietuvas čempione un divkārtējā ULEB kausa uzvarētāja nākamajā sezonā spēlē FIBA rīkotajā Čempionu līgā. Savukārt tās vietu Eirokausā ieņems Panevēžas “Lietkabelis”.
Tikmēr viens no Lietuvas pazīstamākajiem basketbola žurnālistiem ziņo, ka par pievienošanos ČL “Rytas” tiks premēts ar 250 tūkstošiem eiro. Tāpat FIBA apsolījusi Viļņas klubam prēmiju arī par sasniegumiem vietējā čempionātā – 400 tūkstoši par pirmo vietu, 250 tūkstošus – par otro un 100 tūkstošus – par trešo.
According to sources, Rytas Vilnius will receive an instant transfer of around €250k for committing to play in Champions League.
— Donatas Urbonas (@Urbodo) May 27, 2020
Some background information about EuroCup teams committing to Champions League. Last week Rytas Vilnius board member revealed that FIBA promised them to pay additional bonuses for the results in the domestic championship (LKL): 1st place – 400k, 2nd place – 250k, 3rd place – 150k
— Donatas Urbonas (@Urbodo) May 27, 2020
Aizvadītajā sezonā “Rytas”, kuras treneru korpusā strādāja arī viens no Latvijas izlases treneriem Uvis Helmanis, pārvarēja turnīra pirmo kārtu, taču “Top16” posmā ieņēma trešo vietu četru komandu konkurencē un līdz ar to arī noslēdza cīņu par Eirokausu.
Savukārt Lietuvas čempionāts tika noslēgts brīdī, kad “Rytas”” ar 17 uzvarām 24 mačos ieņēma otro vietu. Pirmajā pozīcijā esošajai Kauņas “Žalgiris” bija 22 panākumi 24 cīņās. Pēdējo reizi “Rytas” par Lietuvas čempionu kļuva 2010. gadā. Nākamajos deviņos finālos Viļņas klubs sešas reizes cīnījās par trofeju, vienmēr piedzīvojot neveiksmi pret “Žalgiris”.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu