Fidži regbisti izcīna savu pirmo uzvaru Pasaules kausā, Īrija sagrauj Krieviju

03/10/2019 16:12

Fidži vīriešu regbija izlase ceturtdien svinēja uzvaru Pasaules kausa mača, tikpat kā nodrošinot vietu pēc četriem gaidāmajā turnīrā.

Fidži D apakšgrupas duelī ar 45:10 (7:3) uzveica Gruziju.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm Fidži pirmo reizi izdevās aiznest bumbu pāri galalīnijai un izmanto realizāciju, bet gruzīni pirmajā puslaika atbildēja ar soda sitienu. Otrā puslaika pirmajā desmitminūtē Fidži atzīmējās ar vēl diviem piezemējumiem un atlikušajā pusstundā izmantoja pretinieku nedisciplinēto spēli, svinēdami pārliecinošu uzvaru.

Fidži izlasē ar diviem piezemējumiem izcēlās Semi Radradra, kurš tika atzīts par mača vērtīgāko spēlētāju, bet ar piecām realizācijām atzīmējās Bens Volavola.

Tikai Gruzijas sensacionāla uzvara pār Austrāliju var aizšķērsot Fidži izlasei ceļu uz 2023.gada Pasaules kausa izcīņu.

D apakšgrupā līdere ar deviņiem punktiem divos mačos ir Velsa, septiņus punktus trīs cīņās iekrājusi Fidži, seši punkti divās spēlēs ir Austrālijai, pie pieciem punktiem trīs mačos tikusi Gruzija, bet četri punkti divās spēlēs ir Urugvajai.

Savukārt Īrijas regbisti svinēja uzvaru pār Krieviju ar 35:0 (21:0) un nokļuva līderpozīcijās A apakšgrupā.

Jau pirmajā minūtē īriem izdevās veikt piezemējumu, izceļoties Robam Kērnijam. To atkārtot Īrijas izlasei pirmajā puslaikā izdevās vēl divreiz, vienmēr Džonijam Sekstonam pievienojot divus punktus ar realizācijas sitienu. Tas deva drošu vadību pēc pirmā puslaika ar 21:0.

Otrajā puslaikā laukumā vairs nedevās mača rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem punktiem komandas kapteinis Sekstons, jo nebija tādas vajadzības. Īri veica vēl sešas maiņas, taču vēl divreiz piezemēja bumbu krievu ieskaites laukumā. Sekstonu teicami aizstāja Džeks Kārtijs, kurš divreiz bumbu raidīja vārtos ar realizācijas sitienu.

A apakšgrupas turnīra tabulas galvgalī tagad ar 11 punktiem trijās spēlēs izvirzījusies Īrija, divos mačos deviņus punktus sakrājusi mājiniece Japāna, pa pieciem punktiem – Skotija un Samoa, bet Krievija trijās spēlēs ir bez punktiem.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.