Fijons-Majē uzvar iedzīšanā, Reiselanna apsteidz māsas Ēbergas

16/01/2022 17:04
Kentēns Fijons-Majē

Francijas biatlonists Kentēns Fijons-Majē svētdien Rūpoldingā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestā posma 12,5 kilometru iedzīšanā, kamēr lietuvietis Vītauts Stroļa pēdējā aplī zaudēja vietu uz goda pjedestāla.

Ceturtdien desmit kilometru sprintā uzvarēja Fijons-Majē, kurš iedzīšanu sāka ar septiņu sekunžu handikapu pār vācieti Benediktu Dollu. Pirmajā šaušanā pieļautā kļūda atmeta francūzi uz otro vietu 15 sekundes aiz Dolla. Tāpat vadošais duets bija nemainīgs pēc otrās ugunslījās, bet trešajā Dolls kļūdījās divreiz, tādējādi Fijons-Majē atgriezās pirmajā vietā. Pēdējā šaušanā Francijas biatlonists neaizvēra vienu mērķi, taču ar to pietika, lai nosargātu līderpozīciju un izcīnītu uzvaru.

Pēc pēdējās šaušanas vicelīderis bija sprintā ceturto vietu guvušais Stroļa, kurš Fijonam-Majē zaudēja pusminūti, bet lietuvieša četri sekotāji bija nepilnu 14 sekunžu robežās. Pēdējā aplī dienvidu kaimiņu apsteidza krievs Aleksandrs Loginovs, baltkrievs Antons Smolskis un francūzis Simons Destjē. Fijons-Majē vienu soda apli mērojušo Loginovu apsteidza par 8,8 sekundēm, bet divas kļūdas šaušanā pieļāvušais Smolskis bija 13,1 sekundi lēnāks.

Iedzīšanā Pasaules kausa kopvērtējumā Fijonam-Majē ir 265 punkti, ar 222 punktiem seko zviedrs Sebastians Sāmuelsons, bet trešais ar 179 punktiem ir francūzis Emiljēns Žakelēns. Visu disciplīnu summā Fijonam-Majē ir 581 punkts, 484 punkti ir Sāmuelsonam, kamēr trešo pozīciju ar 470 punktiem ieņem Žakelēns.

Tāpat Norvēģijas biatloniste Marte Ulsbū Reiselanna svētdien Rūpoldingā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestā posma desmit kilometru iedzīšanā, kamēr Latvijas vadošā šī sporta veida pārstāve Baiba Bendika izlēma nestartēt. Iedzīšanu kā pirmā sāka trešdien sprintā uzvarējusī zviedriete Elvīra Ēberja, bet Reiselanna startēja 22 sekundes vēlāk. Pirmajā ugunslīnijā Ēberja kļūdījās vienreiz, bet Reiselanna šāva nekļūdīgi un sportistes šķīra vairs tikai divas sekundes.

Nākamajā šaušanā Reiselanna vēlreiz aizvēra visus mērķus un kļuva par līderi, finišējot pirmajā vietā. Norvēģiete sašāva visus 20 mērķus un finiša līniju sasniedza 30 minūtēs un 55,0 sekundēs. Elvīra Ēberja zaudēja 20,8 sekundes, mērojot divus soda apļus, kamēr viņas māsa Hanna Ēberja bija 32,4 sekundes, šaušanā pieļaujot vienu kļūdu. Bendika sprintā bija 50.vietā un pieņēma lēmumu iedzīšanā nestartēt.

Iedzīšanā kopvērtējuma līdere ar 283 punktiem ir Reiselanne, bet Elvīrai un Hannai Ēberjām 234 un 228 punkti dod otro un trešo pozīciju. Bendika ar astoņiem punktiem ir 63.vietā. Arī visu disciplīnu summā pirmā ir Reiselanne, iekrājot 651 punktu, otrā ar 563 punktiem ir E.Ēberja, bet trešo vietu ar 499 punktiem ieņem baltkrieviete Dzinara Aļimbekava. Bendika guvusi 85 punktus un ir 38.pozīcijā.

Nākamais posms norisināsies Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.