Filigrāns izgājiens un skaists gols pēc izspēles – Balceram fantastiska debija Šveices līgā (VIDEO)

15/09/2023 23:12
Rūdolfs Balcers

Latvijas izlases hokejists Rūdolfs Balcers šovakar savā debijā Šveices Nacionālajā līgā (NL) guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, sekmējot Cīrihes “Lions” graujošu uzvaru ar 7:3 pār “Ajoie”.

Jau spēles pirmajā trešdaļā Cīrihes hokejisti izvirzījās vadībā ar 2:0, taču otrā perioda ievadā sevi lieliski pieteica Balcers. Latviešu uzbrucējs ilgu laiku bija pavadījis uz ledus, palīdzot “Lions” neitralizēt skaitlisko mazākumu, taču komandai jau esot pilnā sastāvā Balcers spēja atrast spēkus, aizskrēja izgājienā viens pret vārtsargu un filigrānu metienu vārtu augšējā stūrī atklāja savu vārtu kontu Šveicē.

Balcers ar to gan neapstājās – trešā perioda devītajā minūtē viņš ar Denisu Malginu aizskrēja pretuzbrukumā, pēc latvieša piespēles jau uzbrukuma zonā ripa spēja atrast šveicieti un viņš to raidīja vārtos. Rezultāts tobrīd kļuva 6:1, taču noslēdzošos “Lions” vārtus arī guva Balcers. Cīrihes klubs vairākumā “sarāva gabalos” “Ajoie” aizsardzību, un nepieskatīts pie labā iemetienu apļa tika atstāts tieši Balcers, kurš ripu raidīja gandrīz tukšos vārtos.

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 14 minūtes un 45 sekundes, izdarot četrus metienus pa vārtiem, nopelnot divu minūšu noraidījumu, kā arī atzīmējoties ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Jāatgādina, ka Balcers “Lions” klubam pievienojās šovasar pēc pieciem pavadītiem gadiem Ziemeļamerikā.

Citos NL pirmās kārtas mačā Oskars Lapinskis un Langnavas “Tigers” ar 2:1 papildlaikā pārspēja pērnās sezonas čempionus Ženēvas “Servette”. Lapinskis 11 minūtēs un 25 sekundēs izpildīja trīs metienus, vienreiz bloķēja pretinieku “šāvienu”, taču spēli pabeidza ar negatīvu lietderību -1.  Vēl Ivars Punnenovs palika rezervē, viņa pārstāvētajai “Lausanne” ar 1:4 piekāpjoties “Bern”, kamēr “Kloten” bez savainotā Denisa Smirnova ierindā ar 6:3 uzvarēja “Zug”.

Tikmēr Šveices pēc spēka otrajā līgā (SL) čempionvienība “La-Chaux-de-Fonds” ar Tomu Andersonu un Renāru Krastenbergu sastāvā ar 3:2 guva virsroku pāŗ “Martigny”, kuras rindās vārtus guva un rezultatīvu piespēli atdeva Ronalds Ķēniņš. Jau vēstīts, ka Ķēniņš no “Lausanne” uz “Martigny” klubu tika izīrēts uz diviem mačiem, lai atgrieztos atpakaļ spēļu ritmā – latvietis nepiedalījās nevienā pirmssezonas pārbaudes mačā.

Par citu Latvijas hokejistu sniegumu šovakar lasi rakstā ŠEIT!