“Force India” atņem visus punktus un Beļģijā piedalīsies kā “Racing Point”

24/08/2018 09:07

Pirmās formulas (F1) čempionāta komandai “Force India” atņemti visi punkti, jo pēc īpašnieku maiņas Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) piešķīrusi jaunu licenci, tādējādi šajā nedēļas nogalē gaidāmajā Beļģijas posmā vienība startēs ar nosaukumu “Racing Point”.

Pēdējās divās sezonās “Force India” komanda darbojās gana veiksmīgi, konstruktora kausa iegūstot ceturto vietu. Tomēr šogad vienību vajājušas finansiālas problēmas, kas tai komandu kopvērtējumā pēc 12 posmiem ar 59 punktiem deva tikai sesto vietu.

Kanādā dzimušais miljardieris Lorenss Strols iegādājās komandas aktīvus, tāpēc “Force India” nevarēja palikt pie vecā nosaukuma un tika kārtota licence jaunai.

FIA savā paziņojumā vēstīja: “Pēc izmeklēšanas veikšanas esam pieņēmuši “Force India” lūgumu to izslēgt no Pirmās formulas (F1) čempionāta un tai atņemti visi šosezon izcīnītie punkti.” Tikmēr federācijas galva Žans Tods uzsvēra, ka priecājas par ātru jauno investoru darbu: “Esmu priecīgs, ka situācija beidzās gana spēcīgi un pozitīvi. Sezonas vidū F1 pulkā sveicam jauno “Racing Point” komandu.”

Beļģijas posmā komandas braucēji nemainīsies, tomēr, visticamāk, ka jau Itālijā Lorensa Strola dēls Lenss dosies uz sava tēva īpašumā esošo komandu. Viņa vietu “Williams” varētu ieņemt vienības rezerves braucējs Roberts Kubica. Šo izmaiņu rezultātā netiek izslēgta Estebana Okona pāreja uz “McLaren” komandu Stofela Vandūrna vietā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ģirts Ankipans, Normunds Sējējs un Artis Ābols
18/10/2021 11:02

Kur tagad strādā kādreizējie “Dinamo” galvenie treneri?

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvada savu 14. sezonu. Iepriekšējos 13 gados komandu vadījuši speciālisti no dažādām valstīm ar dažādu pieeju, un arī līdzjutēju atmiņas par viņiem ir visai…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…